sobota, Listopad 17

Akcja „100 na 100” dobiegła końca. Trwa zliczanie kilometrów łańcucha

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wczoraj o północy minął oficjalnie termin wykonywania łańcucha na 100-lecie niepodległości. Mieliśmy na to trzy miesiące – od 1 marca do 31 maja.

W imieniu wszystkich koordynatorów gminnych, którzy zajmowali się przygotowaniem i wykonywaniem poszczególnych partii łańcucha, dziękujemy za zaangażowanie w akcję. W tej chwili jesteśmy na etapie zliczania poszczególnych fragmentów wykonywanych przez szkoły, przedszkola, biblioteki, stowarzyszenia i fundacje, w tym Ochotnicze Straże Pożarne, a także mieszkańców poszczególnych gmin.

Staraliśmy się wykonać jak najwięcej naszego łańcucha na stulecie niepodległości. W tej chwili nie jesteśmy jeszcze pewni, czy udało się przekroczyć magiczną liczbę 150 kilometrów, która została określona jako minimalny próg, dzięki któremu pobijemy rekord w długości budowania łańcucha z papieru. Ale już za kilka dni, 9 czerwca, wszystko się okaże.

Jeśli ktoś ma jeszcze w swoim domu wykonane kawałki łańcucha – prosimy o przekazywanie ich do koordynatorów lokalnych. W najbliższym tygodniu cały łańcuch przetransportujemy do Przasnysza, by oficjalnie go zmierzyć.

Już teraz zapraszamy wszystkich w sobotę, 9 czerwca, na godzinę 10.00 rano na przasnyski Rynek. Tam przez cały dzień będziemy pracowicie mierzyć metr po metrze, by pokazać, że udało się uzyskać przepisaną odległość.

Nie wiemy, ile w sumie osób zaangażowało się w całą akcję. Wydaje się jednak, że pracę nad jego realizacją w mniejszym lub większym stopniu wykonało co najmniej kilka tysięcy (!!!) osób. Dzieci w przedszkolach i szkołach; strażacy w remizach, mieszkańcy w swoich domach… Świadomość, że mogła połączyć nas jedna idea, jedno działanie, może okazać się bezcenne także na przyszłość. Bardziej się poznaliśmy, więcej wiemy. I pokazujemy, że RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!!!

W trakcie całej akcji pojawiły się różne głosy. Padały np. zarzuty, że marnujemy papier. Informujemy więc, że połączenie się w jednym zgodnym działaniu nie może być nazwane marnowaniem papieru. Było to narzędzie, które spełniło swoją funkcję. Tak samo jak np. drukarnie wykorzystują papier do drukowania gazet. Wszak po przeczytaniu konkretnego numeru dziennika papier staje się zbędny… Ale swoją ważną funkcję spełnił. Tak samo my ten papier wykorzystaliśmy.

Co ważniejsze jednak, cały zużyty materiał trafi do recyklingu i będzie mógł zostać wykorzystany powtórnie. Stanie się to jeszcze tego samego dnia, kiedy policzymy łańcuch. Nie będzie więc zmarnowane nic, co służyło jego zbudowaniu.

Oto kilka zdjęć z całego okresu pracy nad łańcuchem. Jesteśmy niemal u celu. Czas więc na WIELKI FINAŁ. Już za tydzień, 9 czerwca, na przasnyskim Rynku.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY

Grupa Inicjatywna Akcji „100 na 100”

źródło: www.facebook.com/akcjastonasto

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze z Facebook`a