niedziela, Październik 21

Finał policyjnych ratowników – nasi na podium!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odbył się VI. Finał Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Tym razem miano najlepszych ratowników w policyjnych mundurach przypadło reprezentantom małopolskiego garnizonu policji.

Zawody Ratowników Policyjnych kierowane są do policjantów realizujących na co dzień zadania w służbach prewencyjnych i kryminalnych. Celemzawodów jest stałe podnoszenie i utrzymywanie wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Nie bez znaczenia jest też permanentne upowszechnianie idei oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Zawody, a także będąca jej integralną częścią konferencja stanowią nieocenioną płaszczyznę do wymiany doświadczeń i utrzymywania sprawności policjantów w tym obszarze.
Niezwykle ważnym elementem jest też utrzymywanie stałej aktywności w samokształceniu, wyszkolonych w ostatnich latach 5 tysięcy ratowników policyjnych.

Wykształcone u policjantów umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy dają powód do dumy i poczucia dobrze spełnionego obowiązku wobec społeczeństwa.
W konsekwencji działania takie budują zaufanie obywateli do policjantów. Widoczne jest to szczególnie wtedy, gdy mass media nagłaśniają przypadki profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy.
1. miejsce mł.asp. Tomasz Ladziński, sierż.szt. Przemysław Panaś KWP Kraków
2. miejsce asp. Janusz Andrzejuk, asp. Sebastian Kamieński KWP Białystok
3. miejsce mł.asp. Artur Długokęcki, sierż.szt. Robert Suchodolski KWP Radom

Puchar dla zwycięzców ufundował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Joachim Brudziński. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymali puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka, a zdobywcy miejsca trzeciego – puchar ufundowany Komendanta Szkoły Policji insp. Jacka Gila. Dodatkowo zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne, które również ufundował Komendant Główny Policji.

źródło: www.facebook.com/Komenda-Powiatowa-Policji-w-Przasnyszu

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępnij

Comments are closed.