sobota, Listopad 17

Ciechanów już uporał się z problemem PKS-ów

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Firma „Sanimax – Transport S.C” z Warszawy będzie świadczyć usługi transportowe od 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. Przypomnijmy powiat ciechanowski miał podobny problem jak miasto Przasnysz i powiat przasnyski. Grupa transportowa Mobilis (właściciel ośmiu spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur) w stan likwidacji postawiła dwie PKS-owskie spółki. PKS w Ostrołęce i PKS w Ciechanowie kończą działalność z końcem czerwca tego roku.

W oświadczeniu spółki Mobilis czytaliśmy m.in.: ”Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba Pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Obejmował on kompleksową obsługę przewozów szkolnych i linii lokalnych oraz miał zapewniać mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń. Na trudną sytuację w spółce wpłynął też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju.””

Na ofertę starosty ciechanowskiego odpowiedziały trzy firmy. Najkorzystniejsza oferta wpłynęła od firmy „Sanimax – Transport S.C”.

Zgodnie z umową powiat ciechanowski nie poniesie żadnych środków na organizację przejazdów pasażerskich.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze z Facebook`a