piątek, Listopad 16

Noc Muzeów w Przasnyszu – relacja

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W dniu 26 maja 2018 r. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyła się już po raz kolejny Noc Muzeów. Od godziny 18.00 można było zwiedzać muzealne ekspozycje, a dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy edukacyjne oraz warsztaty plastyczne. Darczyńcom, którzy nieodpłatnie przekazali swoje pamiątki do muzeum w ramach podziękowania zostały wręczone dyplomy.

Następnie goście mogli wysłuchać występu uczniów i solistów Ogniska Muzycznego Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu: Katarzyny Marcińczyk, Zofii Ruszczyńskiej, Wiktorii Zabielskiej, Kacpra Ruszczyńskiego, Julii Tworkowskiej, Adriana Piętkowskiego, przygowanych przez instruktorów Marka Karolskiego i Zbigniewa Olszaka.
Bardzo duże zainteresowanie oraz aplauz publiczności wzbudził koncert zespołu wokalno-instrumentalnego 2 Ośrodka Radioelektronicznego „Przasnyscy Orelowcy” w składzie: chor. Krzysztof Brodacki – perkusja, mł. chor. Andrzej Tubis- saksofon i wokal, st. sierż Cezary Sosnowski – gitara basowa i wokal, kpr. Piotr Cesarz – instrumenty klawiszowe, st. szer. Marek Krupiński – gitara elektryczna i wokal.

Kolejnym punktem programu była prezentacja „Działalność muzeum samorządowego w pierwszym pięcioleciu”, a na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Muzeum Utracone”.
Dziękujemy 2 Ośrodkowi Radioelektronicznemu w Przasnyszu i Miejskiemu Domowi Kultury w Przasnyszu za pomoc w przygotowaniu wydarzenia, darczyńcom muzeum, a także przybyłym gościom za wspaniałą atmosferę.

Darczyńcy Muzeum (w okresie od 1.05.2017 do 30.04.2018)

Stanisław Adamiak
Jerzy Bartosiewicz
Tadeusz Bonisławski
Jan Chmielewski
Michał Chrzanowski
Wojciech Jan Ciesielski
Jacek Czaplicki
Kazimierz Grześkowiak
Rafał Jaworski
Krzysztof Kamiński
Danuta Kaźmierczak
Hanna Kędzierska
Mirosław Krejpowicz
Wiesław Andrzej Królicki
Waldemar Krzyżewski
Wojciech Łukaszewski
Małgorzata Machałowska
Dariusz Machałowski
Michał Otłowski
Cezary Pykała
Andrzej Staszewski
Kazimierz Wenda
Teresa Wojciechowska
Zofia Wódkiewicz
Janina Żbikowska
Archiwum Państwowe w Warszawie
Muzeum Szlachty Mazowieckiej
Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach
Stowarzyszenie PROTECTOR
Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze z Facebook`a