piątek, Listopad 16

Paulina Przybyłek z najlepszą średnią pośród wszystkich abiturientów LO im. KEN w Przasnyszu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Czym może się chwalić liceum, jeśli nie swoimi wychowankami, którzy uzyskują znakomite wyniki w nauce, udzielają się społecznie czy też potrafią wykazać się swoimi talentami? Tych zaś nie brakuje w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu.

W ostatni piątek kwietnia w gmachu szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Był to więc dobry moment na pokazanie tego, jaki potencjał mogło wypracować liceum w tegorocznym roczniku maturzystów.

Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęli m.in. Krzysztof Bieńkowski Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, a także Ryszard Juklaniuk Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Dyrektor liceum pogratulował abiturientom ukończenia szkoły oraz podziękował wychowawcom, nauczycielom, pracownikom obsługi
i administracji za ogromny wkład pracy. Słowa wdzięczności trafiły również do rodziców  tegorocznych maturzystów.

Najlepszą uczennicą z grona tegorocznych abiturientów została Paulina Przybyłek z klasy III a. Uzyskała średnią ocen 5,47. W nagrodę uczennica otrzymała wysokiej klasy rower ufundowany przez pana Roberta Olsztyna, prezesa firmy Zipp. Absolwentowi roku nagrodę wręczył osobiście fundator w towarzystwie Joanny Morawskiej – przewodniczącej Rady Rodziców.

Sam Robert Olsztyn został z kolei wyróżniony dyplomem „Pro liceum bono”. Jak stwierdził w laudacji dyrektor szkoły Radosław Waleszczak, „Wyróżnienie to stanowi skromną formę podziękowania z naszej strony dla osób, które w sposób systematyczny i ponadstandardowy wspierały i wspierają szkołę w jej codziennej pracy”.

Podobnie jak w minionym roku, również teraz wręczono również nagrody Burmistrza Przasnysza Waldemara Trochimiuka i Wójta Gminy Przasnysz Grażyny Wróblewskiej dla najlepszych uczniów klas trzecich z terenu miastai gminy Przasnysz. Stosowne nagrody trafiły do Pauliny Przybyłek (III A) oraz Julii Stepnowskiej (III C). W imieniu burmistrza nagrodę wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Jeronim, natomiast w imieniu pani wójt wystąpiła sekretarz gminy Bożena Rudzińska

Następnie dyrekcja liceum wręczyła najlepszym uczniom świadectwa ukończenia szkoły. Spośród 160 tegorocznych abiturientów aż 24(!) uzyskało za cały cykl nauki średnią ocen co najmniej 4,75. Oto oni:

Klasa III A

Paulina Przybyłek

Michał Brus

Paweł Olszak

Dominik Opalach

Rafał Dawidowicz

Przemysław Jaroszewski

Adam Górski

Alicja Ochenkowska

Klasa III B

Dorota Purzycka

Bartłomiej Płudowski

Kinga Nowotka

Klasa III C

Julia Stepnowska

Joanna Myślińska

Weronika Krokowska

Wiktoria Tyniecka

Aleksandra Kobierska

Magdalena Ćwiek

Julia Brodowska

Bartosz Jakubiak

Anna Krzykowska

Klasa III G

Weronika Dąbrowska

Michał Chmieliński

Natalia Bugaj

Michał Zembrzuski

Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy brali udział w konkursach, olimpiadach i aktywnie pracowali na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich stanowiło także okazję do zaprezentowania całej szkolnej społeczności odnowionego staraniem dyrekcji sztandaru liceum.

Podniosłą uroczystość zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas I i II pod kierunkiem pani Anny Nachtygal.

Michał Wiśnicki

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze z Facebook`a