niedziela, Październik 21

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Makowie Mazowieckim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W historii Makowa Mazowieckiego była to druga wizyta głowy państwa (po raz pierwszy Maków Mazowiecki odwiedził Prezydent RP Ignacy Mościcki w 1930 roku). 

Dzień 13 czerwca 2018 roku zapisał się w historii Makowa Mazowieckiego. Od początku kadencji Prezydent RP Andrzej Duda odwiedza miasta naszego kraju i tym razem na mapie wizyt znalazł się Maków Mazowiecki. Punktualnie o 17.00 na specjalnie przygotowanym placu w Parku Sapera Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Burmistrzem naszego Miasta przywitali licznie zgromadzonych mieszkańców.

„To zacne spotkanie” na początku rozpoczął Tadeusz Ciak – Burmistrz Miasta, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do wizyty głowy państwa w Makowie Mazowieckim oraz wszystkim przybyłym.

– 88 lat – tyle czekaliśmy na kolejną wizytę Prezydenta w naszym mieście, co jest zaszczytem dla nas wszystkich – powiedział Burmistrz Miasta.- Dziś można powiedzieć, że za trzy lata będziemy obchodzić 600 lecie powstania naszego miasta Makowa Mazowieckiego, bo w 1421 roku zostały nadane mu prawa miejskie. Z tego miejsca gorąco zapraszam Pana Prezydenta na obchody 600 – lecia naszego Miasta – dodał Burmistrz.

Podczas swojego wystąpienia Burmistrz wspomniał także o tym, że nasze miasto jest w trakcie wielu dużych inwestycji, takich jak rewitalizacja miasta, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy są zaangażowani w rozwój Makowa.

Następnie ciepłymi słowami przywitał się z mieszkańcami Prezydent RP.

– Bardzo się cieszę, że wreszcie do państwa dotarłem, bo miałem być wcześniej. Z drugiej strony powiem tak, chyba nie żałuję tego, że właśnie teraz i że właśnie w tym roku a nie w poprzednim 2017, jestem tutaj w Makowie i mogę się z państwem spotkać. Nie żałuję dlatego, że ten rok jest specjalny, szczególny. To rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Niepodległości, która tutaj właśnie w Maków, w państwa społeczność jest historycznie tak niezwykle wpisana. To też pewien zbieg okoliczności, zorientowałem się dzisiaj, że praktycznie dokładnie 11 lat temu, bo 12 czerwca, a dzisiaj mamy 13, była tutaj w 2007 roku pani prezydentowa Maria Kaczyńska. To dla mnie też taki niezwykle miły element, że w jakimś sensie idę śladami Pierwszej Damy, małżonki mojego prezydenta, pana profesora Lecha Kaczyńskiego, któremu i u którego boku miałem zaszczyt służyć Rzeczypospolitej 10 lat temu.

Oprócz integracji z mieszkańcami, w tym roku Prezydent Andrzej Duda dodatkowo promował 100 lecie odzyskania niepodległości. Wizyta głowy państwa stała się też dobrą okazją by zaapelować o wsparcie propozycji referendum konstytucyjnego i wzięcie w nim udziału, by zapisać i zagwarantować w konstytucji dotychczasowe reformy.

– Proszę, żebyście Państwo w roku 100-lecia niepodległości wspierali mnie i wzięli udział w referendum konsultacyjnym w sprawie konstytucji, bo frekwencja w nim i oddany głos są niezwykle ważne – apelował Prezydent RP do mieszkańców Makowa Mazowieckiego. – To będzie referendum o naszych ważnych sprawach i bardzo mi zależy, żebyście Państwo te nasze sprawy brali w swoje ręce – przekonywał Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że chciałby, żeby państwo było coraz mocniejsze, żeby władze wspierały rodzinę, żeby programów prorodzinnych – jak 500 plus – było więcej. – Ale chciałbym też, żeby te podstawowe prawa, które ostatnio ludzie otrzymują ‒ tak jak prawo do emerytury od 60. roku życia dla kobiet i od 65. dla mężczyzn wreszcie przywrócone, tak jak się zobowiązywałem jako kandydat na Prezydenta ‒ były zagwarantowane – mówił, podkreślając, że gwarancją może być tylko zapisanie ich w konstytucji.

Prezydent po przemówieniu udał się do wszystkich występujących w tym dniu (zespół Szmaragdy, Harcerze, Miejska Orkiestra Dęta), by z każdym się przywitać. Następnie podchodził do zebranych mieszkańców by uścisnąć dłoń zebranych i wsłuchać się w ich głosy. Chociaż Prezydent Andrzej Duda piastuje wysokie stanowisko, pozwolił sobie na odrobinę luzu by stanąć do nie jednego „selfie” czy rozdać pamiątkowy autograf. Za ciepłe, miłe słowa oraz otwartość do mieszkańców otrzymał brawa i uznanie.

źródło: www.facebook.com/ummakowmazowiecki/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Udostępnij

Comments are closed.