sobota, Listopad 17

Uroczyste obchody Dnia Matki w Jednorożcu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

27 maja 2018r. w świetlicy Publicznego Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Jednorożcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Matki. Organizatorami uroczystości było Koło Gospodyń Wiejskich oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Stancel. Dzień Matki był świętowany w taki sposób po raz pierwszy. Założeniem przeprowadzenia imprezy było pokazanie wartości matki w życiu każdego człowieka, okazanie szacunku, miłości oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Dzień Matki oficjalnie został rozpoczęty przemową Wójta Gminy Jednorożec, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu oraz kierowniczki KGW Pani Stanisławy Ferenc. Po przywitaniu przybyłych gości i złożeniu życzeń organizatorzy zaprosili do wysłuchania części artystycznej pt. „Dla Ciebie Mamo” przygotowanej przez dzieci i młodzież ze świetlicy wiejskiej w Ulatowie-Pogorzeli.

Zaprezentowane przedstawienie przygotowane z myślą o mamach, dały wiele niezapomnianych wrażeń. Narratorki przedstawienia zapoznały widzów z historią Dnia Matki, od kiedy zaczęto obchodzić to święto oraz kiedy zostało oficjalnie wpisane do kalendarza na stałe. Komiczne scenki bawiły publiczność, wywołując uśmiechy na twarzach i pozytywne komentarze. Wiersze dawały wyraz uczuć aktorów, jak bardzo nasze mamy są niezastąpione i kochane. Każdy z występujących starał się, aby mamy poczuły się docenione i wyjątkowe w tym szczególnym dla nich dniu. Przybyłe mamy mile zaskoczyły ich pociechy, które z elegancją prezentowały swoje role. Większość nie spodziewała się, że w małych aktorach drzemie taki potencjał i umiejętności. Wielkim zaskoczeniem okazały się układy choreograficzne zaprezentowane przez grupy taneczne. Najwięcej emocji jednak dostarczyły występy wokalne podczas których na sali można było dostrzec wiele wzruszeń. Doskonale dobrane nastrojowe utwory muzyczne oraz ich treść działały na widza pobudzająco. Wiele osób powracało wspomnieniami do beztroskich, bezproblemowych, dziecinnych lat. Młodzi aktorzy i wokaliści dodali wiele świeżości i pozytywnej energii przybyłym gościom. Występy solowe najmłodszych uczestników skradły serca publiczności m. in. Karolina Rykowska w piosence „Jesteś mamo skarbem mym”.

Po zakończeniu części artystycznej oraz podziękowaniach za przygotowany montaż słowno-muzyczny „Dla Ciebie Mamo” jak i swój poświęcony czas, aktorzy zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Jednorożec słodkimi upominkami oraz wyjazdem integracyjnym dla całej grupy. Kolejnym punktem spotkania był występ Koła Gospodyń Wiejskich w Jednorożcu. Grupa przygotowała wiersze, pieśni oraz skecze w stylu kurpiowskim. Widowni najbardziej przypadły do gustu zabawne skecze.

Należy tez wspomnieć o pysznym poczęstunku przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, którego można było skosztować podczas imprezy. Podziękowania należą się kierownikowi GZUK Krzysztofowi Nizielskiemu, który zorganizował niezbędny transport do przewozu dekoracji.

źródło: www.facebook.com/jednorozecbiblioteka

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze z Facebook`a