sobota, Listopad 17

Wizyta biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego w S.P nr 2 w Przasnyszu

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

29 maja 2018 r. to dzień szczególny dla naszej społeczności szkolnej. W murach SP nr 2 gościliśmy jego ekscelencję Mirosława Milewskiego – biskupa pomocniczego diecezji płockiej w asyście towarzyszących duszpasterzy – ks. sekretarza Bartosza Szostaka, ks. dziekana Andrzeja Maciejewskiego oraz burmistrza Waldemara Trochimiuka.

Ksiądz biskup odwiedził naszą szkołę w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Wojciecha w Przasnyszu. Uroczyste spotkanie otworzyła dyrektor Hanna Tomaszewska, serdecznie witając czcigodnych gości. Następnie słowa powitania wygłosili rodzice oraz uczniowie. Następnie odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy w montażu słowno – muzycznym przekonywali, że wiara może pokonać wszelkie trudności oraz że w życiu warto pomagać i dzielić się miłością i uśmiechem.

Ks. biskup w swoim słowie zachęcał nas do obdarowywania się radością, wspominając św. Urszulę Ledóchowską „apostołkę uśmiechu” – patronkę dnia dzisiejszego oraz do wytrwałej pracy nad sobą za przykładem św. Stasia Kostki.

Na koniec przybyły gość udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i wpisał się do kroniki szkolnej. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

źródło: UM Przasnysz

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze z Facebook`a