25 – lecie Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin

Kolejne piękne karty historii zapisane w Ciechanowskim Klubie Karate. W dniu 06.04.2019 roku odbyła się uroczystość związana z 25-leciem istnienia Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin (CKKK). W uroczystości wzięli udział przedstawiciele urzędu miasta Ciechanów, dyrektor MOSiRu, wójt gminy Krasne oraz  dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem.

Na gali nie zabrakło także ważnych osób, które tworzyły i kontynuują historię naszego Klubu. Mowa tu oczywiście o wszystkich instruktorach, działaczach, zawodnikach, a także ściśle współpracujących z Klubem rodzicach.
    Tych wszystkich ludzi łączy wspólna historia i pasja do karate, których początki sięgają lat 80-tych XX wieku. Pierwszą sekcję karate działającą przy Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej  (TKKF) założył Janusz Kamiński. Oficjalne zebranie założycieli klubu miało miejsce 03 marca 1993 roku. Podczas zebrania została podjęta uchwała o powołaniu Ciechanowskiego Klubu Kyokushin Karate. Pierwszymi instruktorami byli ówczas Krzysztof Kowalski i Andrzej Zawada. Od roku 2010 prezesem i trenerem klubu jest sensei Wojciech Gołębiewski III Dan. Na dzień dzisiejszy mamy prężnie działające sekcje karate w gminie Krasne,  Kraszewo i gminie Ciechanów (Gumowo i Chotum).
    16 pażdziernika 2011 roku odbył się w Ciechanowie I Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów, a co roku w październiku kontynuowane są jego kolejne edycje, a  w bieżącym roku przypadnie już IX edycja.
    Jednym z celów statutowych klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży.
Na sukcesy naszych zawodników składa się ciężka praca instruktorów: Sensei Wojciecha Gołębiewskiego, sensei Adama Chrzanowskiego, sempai Krzysztofa Szczepańskiego, sempai Piotra Simińskiego oraz sempai Adama Miśkiewicza.
Czołowi reprezentanci Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin to:
– Weronika Krzywnicka wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy Uczestniczka Mistrzostw Świata w Tokyo 2015 roku.
– Aleksandra Trzepanowska Wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy.
– Jakub Kraśniak Wielokrotny Mistrz Polski i Europy.
– Adam Chrzanowski medalista Polski i Europy.
– Krzysztof Szczepański, instruktor i medalista Polski.
– Jakub Pędzich, Kacper Pawikowski, Beata Butryn, Wiktoria Głowacka i wiele innych którzy reprezentowali nasze barwy na arenie krajowej i międzynarodowej.
    Klub cały czas sie rozwija realizując różne projekty związane z miastem Ciechanów.  Szkolenie dzieci i młodzieży, realizacja projektu karaty Dużej Rodziny czy Senior +. Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki programu „Klub”.
Dzięki zainteresowaniu i pomocy władz miasta w Ciechanowie od ponad roku posiadamy własną salę treningową znajdującą się na Krytej Pływalni ul. 17 Stycznia 60 B.
W dniach 18-19 maj 2019roku, nasi reprezentanci będą reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy we Wrocławiu, a listopadzie 2019roku, wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Tokyo w Japonii.  

Tort na 25 lecie CKKK
Zdjecie grupowe 25 lecie CKKK
Pamiatkowy obraz na 25 lecie CKKK
Statuletka na 25 lecie CKKK

Powiązane posty

Zostaw komentarz