90 mln złotych dla Starostwa na drogi wojewódzkie

Komisja Europejska na wniosek starosty Zenona Szczepankowskiego zgodziła się na wpisanie dróg wojewódzkich nr 544 (Ostrołęka – Mława) I 614 (Chorzele – Myszyniec) do kontraktu terytorialnego.

➡️Starostwo Powiatowe w Przasnyszu otrzyma dzięki temu kolejne 90 mln zł na przebudowę bardzo ważnych dróg prowadzących do powiatowych stref gospodarczych w Sierakowie k. Przasnysza i w Chorzelach.

➡️21 września 2018 r. starosta przasnyski Zenon Szczepankowski otrzymał superważną wiadomość, na którą czekał prawie 2 lata.

➡️Powiat otrzyma pieniądze europejskie w trybie poza konkursowym na drogi wojewódzkie nr 544 i 614, jako drogi dojazdowe do powiatowych stref gospodarczych.

➡️To wynik porozumienia, jakie zostało podpisane przez Radę Powiatu Przasnyskiego i Sejmik Województwa Mazowieckiego, a także wyraz akceptacji Komisji Europejskiej dla rozwoju stref gospodarczych w Sierakowie i Chorzelach.

➡️Marszałek Adam Struzik, który zasiada w Komitecie Regionów Unii Europejskiej zasłużył tym samym na wielkie podziękowania ze strony całej społeczności powiatu przasnyskiego.

➡️Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Sejmik Województwa Mazowieckiego na wniosek wiceprzewodniczącej Sejmiku Wiesławy Krawczyk poparty przez marszałka Adama Struzika przeznaczył 28 mln zł na przebudowę i poszerzenie drogi 616 Grudusk- Chorzele.

➡️W ten sposób wszystkie drogi wojewódzkie na terenie powiatu przasnyskiego zostaną przebudowane i poszerzone. To bardzo ważne drogi i bardzo kosztowne w przebudowie.

➡️Rada powiatu przasnyskiego nie pierwszy raz zagrała va banque.

➡️Uchwała Rady Powiatu Przasnyskiego z przed kilku lat, o przejęciu i wyremontowaniu drogi krajowej nr 57 Chorzele-Przasnysz-Maków Mazowiecki, wprawdzie nie doprowadziła do przekwalifikowania trasy na drogę powiatową, ale doprowadziła do jej wyremontowania.

➡️Uchwała Rady Powiatu Przasnyskiego o przejęciu dróg wojewódzkich, komunikujących powiatowe strefy gospodarcze, również nie pozbawi tych dróg kategorii wojewódzkiej. Powiat przejmie je tylko na czas budowy.

➡️Pozostaje tylko jeden wielki problem dla Powiatu, tj. zapewnienie 20% wkładu własnego do funduszy unijnych. Marszałek Adam Struzik obiecał naszemu staroście pomoc z budżetu województwa. Miejmy nadzieję, że po jesiennych wyborach nie zmienią się władze województwa i obietnica zostanie zrealizowana.

➡️Wkład własny do projektu wyniesie 18 mln zł. Powiatu nie będzie stać na jego poniesienie bez pomocy samorządu wojewódzkiego.

➡️Trzymamy za tym kciuki za marszałka Adma Struzika i za naszą wiceprzewodniczącą Wiesławę Krawczyk.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Powiązane posty