Andrzej Fijałkowski: Dlaczego ludzie bronią sądów ?

Trójpodział władzy oznacza też kontrolę na sądami  np. przez udział ławników, a także odpowiedzialność dyscyplinarna i karna sędziów za świadome nadużycia przeciw bezbronnym, pokrzywdzonych obywatelom i przeciw interesowi Państwa. Tu nie chodzi o sprawy cywilne np. rozwodowe gdzie tym co się źle dobrali nikt nie pomoże,  nawet sąd. Chodzi o sprawy – gdzie jest jest jedna strona – tj. pokrzywdzony Obywatel.  „Na czasie” to więzienie bez aktu oskarżenia  Mateusza Piskorskiego i dwóch serbskich generałów – to dowód absolutnej dyspozycyjności sędziów wobec władzy państwowej.
Ale z naszych stron. Komornik zabrał rolnikowi k. Mławy ciągnik mimo, że ten protestował,  że nie jest dłużnikiem … i sytuacja poszkodowanego obywatela: nie dość, że został okradziony z ciągnika wartego opowiedzmy 120 tys zł  to jeszcze ma pisać  pismo procesowe i płacić wpisowe, a czas biegnie. Sędzia umarza sprawę, bo ciągnik już został sprzedany ! Dlaczego ten sędzia jeszcze pracuje, może dalej krzywdzić bezbronnych ludzi i pobiera wygórowane pensje nieosiągalne dla milionów ludzi ? Dlaczego cały  Sąd w Mławie  nie został jeszcze rozwiązany ? To koszmar, że są u nas  ludzie którzy bronią takich  sądów. To tysiące ludzkich dramatów gdzie nie masz odwołania do żadnego sądu, a ta sprawa akurat została nagłośniona przez interwencję b. ministra rolnictwa.
Nie ma wolnych sądów, bo sędziowie podlegają terrorowi niekonstytucyjnego orzecznictwa. Sąd Najwyższy uchwalił,  że bank nie może wstrzymywać egzekucji,  gdy podejmie wiadomość o świadomym błędzie co do osoby ze względu na zbieżność nazwiska. Takie orzecznictwo gwarantuje bezkarność komornikowi, choć oczywiste długi trzeba spłacać. W tym przypadku korporacja wydaliła komornika.  Lecz  sąd uznając winę komornika  przywrócił go do korporacji,  gdy powinien wsadzić do więzienia za zuchwałą kradzież stosownie do wartości  traktora.
Pytanie : gdzie Obywatel pokrzywdzony przez państwo. korporacje i prawników może się zwrócić . Gdzie uczciwość prawników ?
 Andrzej Fijałkowski

Powiązane posty