Bal absolwentów Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej – relacja

Bal absolwentów Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej był – jak każdego roku – długo oczekiwanym wydarzeniem przez uczniów klas trzecich gimnazjum. Wyjątkowe było również to, że to przedostatni taki bal w historii tej szkoły. Za rok szkolne mury opuści ostatni rocznik gimnazjalistów.

Pięknie udekorowana sala i eleganckie stroje uczniów stanowiły zapowiedź wyjątkowej uroczystości, odbywającej się w ostatni weekend przed zakończeniem roku. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: wójt Jerzy Humięcki, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Kuklińska, Dyrekcja szkoły: Małgorzata Budna i Włodzimierz Rudziński, a także wychowawcy, nauczyciele, rodzice uczniów, tegoroczni absolwenci i uczniowie klas drugich gimnazjum.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił ks. Jacek Wichorowski. Następnie wszyscy udali się do szkoły na halę sportową, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Na początku gimnazjaliści odtańczyli tradycyjnego poloneza, następnie zaprosili do obejrzenia krótkiej części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyń: Joanny Wawszczak i Hanny Sulki. Absolwenci w dowód wdzięczności wręczyli zaproszonym gościom, dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom upominki. Przedstawiciele klas drugich gimnazjum pożegnali swoich starszych kolegów i podarowali im drobne pamiątki.

Następnie nadszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Dyrektor Małgorzata Budna pogratulowała uczniom klas trzecich wysokich wyników na egzaminie gimnazjalnym, życzyła absolwentom powodzenia w dalszej nauce, jeszcze lepszych wyników edukacyjnych oraz wspaniałych kolegów i koleżanek. Głos zabrali również wójt Jerzy Humięcki i przewodnicząca Rady Rodziców p. Beata Kuklińska. Oboje gratulowali gimnazjalistom ukończenia szkoły i życzyli dobrych wyników w dalszej edukacji.

Były także specjalne nagrody dla tych uczniów, którzy osiągali wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych czy prężnie działali na rzecz szkoły. Nagrody książkowe, dyplomy, statuetki i medale zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Absolwenci otrzymali ponadto upominki od przedstawicieli Urzędu Gminy. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców i rozpoczęli wspaniałą zabawę.

UG Krzynowłoga Mała

Powiązane posty