Budowa Centrum Aktywizacji Biznesu

W ramach inwestycji starostwo buduje w Przasnyszu Centrum Aktywizacji, rozbudowuje budynek starostwa, i nadaje sąsiadującym z nim oraz kościołem farnym parkingom i placom nową jakość. To będzie piękny, rewitalizowany z myślą o mieszkańcach fragment Przasnysza.

Inwestycja, o którą skutecznie zabiegali wraz ze starostą Zenonem Szczepankowskim i zarządem powiatu radni powiatowi z Przasnysza Janusz Osiadacz i Jolanta Kaczorek polega na budowie Centrum Aktywizacji i rewitalizacji najstarszej części przasnyskiej starówki, której mieszkańcy potrzebują wsparcia edukacyjnego i biznesowego dla poprawy standardów ich życia, odnalezienia się na rynku pracy, tworzenia firm i wykorzystania potencjału, z jednej strony centrum miasta i z drugiej strony sąsiedztwa Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie.

Centrum będzie miejscem otwartym na młodzież, seniorów, przedsiębiorców, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych.

Projekt realizowany jest na podstawie umowy unijnej zawartej pomiędzy marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem i Zarządem Powiatu Przasnyskiego. Wartość inwestycji po przetargu wynosi 8.947.574,80 zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Powiązane posty