Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk został uhonorowany tytułem „Lider Sportowej Polski 2018”

Wyróżnienie to przyznawane jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska”. Tytuł “Lider Sportowej Polski” otrzymują prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie, którzy konsekwentnie angażują się w budowę Sportowej Polski, uzyskując wielokrotnie tytuł „Sportowa Gmina”.

Celem przyznawania tytułu „Lider Sportowej Polski” jest propagowanie na forum ogólnopolskim włodarzy, którzy aktywnie budują sportowe oblicze swoich miast i gmin. To szczególne wyróżnienie za inwestycje w rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, działania na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych oraz osobiste zaangażowanie z uwzględnieniem w szczególności kadencji samorządowej 2015–20.

W uzasadnieniu do tytuły czytamy: ” Od początku swojej działalności samorządowej aktywnie działa na rzecz rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w mieście. Dzięki jego inicjatywie wybudowano m.in. dwie pełnowymiarowe hale sportowe, dwa boiska wielofunkcyjne, skatepark a także miasteczko ruchu drogowego. Na terenie Przasnysza można korzystać z wielu placów zabaw, siłowni zewnętrznych i ścieżek rowerowych, które stale są budowane i modernizowane. Większość obiektów sportowych znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie w 2010 r. wybudowano krytą trybunę oraz zamontowano 700 siedzisk. W 2015 r. wybudowano pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, na którą uzyskano certyfikat FIFA PRO QUALITY. W 2016 r. boisko zostało wyposażone w oświetlenie i trybunę z 300 siedziskami. Burmistrz przyczynił się również do utworzenia Szkółki Piłkarskiej Legii Warszawa. Corocznie wspiera sport lokalny i kulturę fizyczną, w tym sport osób niepełnosprawnych w ramach otwartych konkursów ofert. Kluczową inwestycją, do której od 2017 r. dąży Burmistrz jest wybudowanie w Przasnyszu kompleksu sportowego – basenu krytego i wodnego placu zabaw wraz z lodowiskiem sezonowym. Waldemar Trochimiuk to także wieloletni sędzia piłki nożnej, działacz sportowy i m.in. Członek Prezydium Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej Ciechanów–Ostrołęka, honorowy prezes MKS Przasnysz.”

Uroczysta gala odbyła się 26 września w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 gości, w tym znane postacie ze świata sportu i kultury. Swoją obecnością zaszczycili: wybitny zapaśnik Andrzej Supron, piłkarz i trener piłkarski Piotr Świerczewski, wybitny aktor Tomasz Stockingier, wybitna polska pływaczka Otylia Jędrzejczak; panczenista, wielokrotny mistrz Polski, Konrad Niedźwiecki; medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, Katarzyna Woźniak.

Fot. archiwum prywatne W.Trochimiuk

UM Przasnysz

Powiązane posty