„Czytelnia u Edzi” zaprasza!

W każdy poniedziałek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, którego założycielką jest Edyta Kaputyan.

Okoliczne biblioteki cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych osób. Zjawisko to zaobserwowała Edyta, którą skłoniło do podjęcia decyzji o stworzeniu grupy czytelników. Na początku klub liczył zaledwie kilka osób. Grono to jednak wciąż się rozrasta.

Założycielka szczegółowo opowiedziała o genezie tego przedsięwzięcia.
– Czytanie to moja pasja. Pomyślałam, że fajnie byłoby zebrać w jedno miejsce osoby, które interesują się tym samym. Kiedy usłyszałam, że w naszym mieście istnieje już Dyskusyjny Klub Książki dla osób starszych, pomyślałam, dlaczego nie spróbować wśród rówieśników? Otrzymałam zgodę od Małgorzaty Sobiesiak- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ten sposób powstał nasz klub. – wyjaśnia Edyta Kaputyan.

Zdradziła również jak wyglądają spotkania.
– Oprócz omawiania różnych książek, skupiamy się też na rozwijaniu swoich talentów pisarskich. Za każdym razem atmosfera jest tak samo miła i towarzyszą temu radosne nastroje. Członkowie grupy mają wiele ciekawych pomysłów, niektóre weszły już w tradycję spotkań. Każde poniedziałkowe popołudnie owocuje wspólnie pisanym wierszem – dodaje Edyta.

Jeżeli uwielbiasz czytać książki, czy też chcesz podzielić się swoimi literackimi osiągnięciami, z pewnością „Czytelnia u Edzi” jest odpowiednim miejscem dla Ciebie.  Zapraszamy w najbliższy poniedziałek o godzinie 15.00 do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Karolina Ulatowska

Powiązane posty