Dachowanie samochodu osobowego w miejscowości Wola Wierzbowska

24 grudnia bieżącego roku około godz. 09:40 doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Wola Wierzbowska na terenie powiatu ciechanowskiego gm. Opinogóra Górna. Obszar chroniony* dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Przasnysza. W chwili przybycia straży pożarnej samochód osobowy Opel Meriva po uderzeniu w drzewo znajdował się na środku jezdni leżąc na dachu. Podróżująca kobieta znajdowała się w pojeździe osób postronnych, początkowo będąc pod ich opieką.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu całkowicie ruchu drogowego na drodze powiatowej oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne i zabezpieczenie przed wychłodzeniem).

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przejął osobę poszkodowaną. Dalsze działania prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Ciechanowa.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Opel Meriva.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły: Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze: Przasnysz, Ciechanów oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Woli Wierzbowskiej.

Obszary chronione – niezależne od granic administracyjnych powiatu obszary chronione są rozpatrywane pod kątem najszybszego podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych przez pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej z Państwowej Straży Pożarnej.

Powiązane posty

Zostaw komentarz