Gmina Przasnysz skorzystała z programu „Senior+”

Gmina Przasnysz jest jednym z bardziej aktywnych samorządów w całym regionie, jeśli chodzi o wsparcie grup senioralnych. Dowodem tego może być chociażby najnowsza inwestycja zrealizowana w Bogatem z programu „Senior+”.

 

W tym roku przasnyski samorząd gminny złożył wniosek pod nazwą „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Gminie Przasnysz”. Dzięki pozyskanym środkom, przekraczającym 65 tysięcy złotych, udało się w świetlicy bibliotecznej w Bogatem stworzyć pierwszy w gminie w pełni wyposażony lokal dla osób w wieku dojrzałym.

 

Dzięki dotacji udało się nie tylko zakupić sprzęt, lecz także stworzyć specjalne strefy dla wszystkich korzystających z klubu. Jest zatem strefa pełniąca funkcję sali spotkań, wyposażona w stoły i krzesła; jest także strefa klubowa – z wygodnymi kanapami i fotelami oraz telewizorem i komputerem oraz strefa rekreacyjna wyposażona w fotel masujący oraz 2 rowery stacjonarne do ćwiczeń i materace do ćwiczeń. Oddzielny fragment stanowi szatnia.

 

Cały lokal przeznaczony na klub został pomalowany, wymieniono także oświetlenie oraz zakupiono meble kuchenne. Dodatkowo także z pozyskanych środków wymieniono armaturę w łazienkach, drzwi drewniane na aluminiowe „profil ciepły” i wykonano szafę ścienną. Do kuchni została wreszcie zakupiona zmywarka.

 

Otwarcie Klubu Senior+ odbędzie się 06 grudnia 2018r. o godz. 15.00 w lokalu Gminnej biblioteki Publicznej w Bogatem.

 

„Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Gminie Przasnysz” w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015–2020 kosztowało łącznie 83 tys. 855 zł, w tym:

dotacja – 65.800,00 zł,

środki własne – 18.055,00 zł

Powiązane posty

Zostaw komentarz