Jubileusz Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej obchodził jubileusz. Właśnie w październiku minęło 5 lat kiedy z inicjatywą powstania Klubu wyszli sami czytelnicy: Joanna Maćkowska i Wojciech Tyniecki.

Działanie zaczęliśmy mocnym akcentem naszą pierwszą lekturą do dyskusji była książka Alice Monroe „Miłość dobrej kobiety” ,która otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. W ciągu tych pięciu lat przeprowadziliśmy  57 dyskusji  o literaturze polskiej i zagranicznej. W ramach Klubu odbyło się też spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem. Nasz lider Wojciech Tyniecki był także moderatorem spotkania z królową polskiego kryminału Katarzyną Bondą.

Formuła Klubu jest otwarta  w każdej chwili można do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Na tym wyjątkowym jubileuszowym spotkaniu rozmawialiśmy o książce „Sprzedawczyk” Paula Beatty”ego  LAUREATA MAN BOOKER PRIZE. Książka roku według „Newsweeka”, „The Denver Post”, „Kirkus Reviews” i „Publishers Weekly” i portalu „Buzzfeed”. Rekomendacja magazynów „Flavorwire” i „Vulture”. „Sprzedawczyk”, dzieło satyrycznego geniusza w szczytowej formie, kwestionuje niemal każdą obiegową prawdę na temat amerykańskiego społeczeństwa. Poruszająca, ważna powieść, niebywałe i niebywale zabawne oskarżenie naszych czasów. To połączenie stand-upowego monologu i erudycyjnego eseju. Beatty potrafi w kilku zdaniach przejść od celnego społecznego komentarza do surrealistycznej sceny i z powrotem. Równie płynnie jak ciętym dowcipem i przekleństwami operuje odwołaniami do kultury.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 8 listopada (czwartek) godz.18.30 Przedmiotem dyskusji będzie powieść graficzna Arta Spiegelmana ”Maus. Opowieść ocalałego”

źródło: MBP

Powiązane posty