KWW Mieszkańcy z Regionu opublikowali swój program wyborczy i przedstawili kandydatów

Wczoraj (równo na miesiąc przed wyborami samorządowymi), KWW Mieszkańcy z Regionu zaprezentowali swoją stronę internetową www.mieszkancyzregionu.pl. Można na niej zapoznać się z programem wyborczym komitetu, poznać sylwetki kandydatów oraz osoby, które publicznie wspierają komitet.

       Kandydaci:

Kandydat do na urząd burmistrza miasta Przasnysz:  Łukasz Chrostowski

Kandydaci do Rady Miasta:

Okręg 1: Łukasz Duda

Głosują ulice: Dobra, Gdańska, Glinki, Handlowa, Kolejowa: numery nieparzyste od 41 do 49, Kolejowa: numery parzyste od 92 do 116, Kurpiowska, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mazowiecka, Miła, Obrońców Westerplatte, Piaski, Pielgrzymkowa, Piękna, Polna: numery nieparzyste od 1 do 11, Polna: numery parzyste od 2 do 6, Rostkowska, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Stanisława Jelińskiego, Stawki, Szosa Ciechanowska: numery nieparzyste od 1 do 9, Szosa Ciechanowska: numery parzyste od 2 do 6A, Willowa

Okręg 2: Anna Kowalczyk

Głosują ulice: Chabrowa, Długa, Dworska, Gołymińska, Jaworowa, Jesienna, Kolejowa: numery nieparzyste od 1 do 39, Kolejowa: numery parzyste od 2 do 90, Krzywa, Leszno, Łąkowa, Młodych, Nadrzeczna, Okopowa, Polna: numery parzyste od 8 do 16, Polna: numery nieparzyste od 13 do 21, Poziomkowa, Prosta, Przemysłowa, Przyjemna, Romana Hoppe, Rowerowa, Ruda, Rumiankowa, Rycerska, Rzemieślnicza, Sienna, Szosa Ciechanowska: numery parzyste od 8 do 28, Szosa Ciechanowska: numery nieparzyste od 11 do 27, Targowa, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Witolda Pileckiego, Zaciszna, Zamkowa, Żniwna

Okręg 3: Grzegorz Herubiński

Głosują ulice: 3 Maja, Berka Joselewicza, Ciechanowska, Czeladnicza, Jana Kilińskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kacza, Kościelna, Ławnicza, Nowowarszawska, Przechodnia, Pstra, Rynek, Św. Stanisława Kostki, Św. Wojciecha, Tylna, Warszawska, Zduńska

Okręg 4: Małgorzata Bandurska

Głosują ulice: Henryka Sienkiewicza, Makowska, Mostowa, Ogrodowa, Ostrołęcka, Wojskowa

Okręg 5: Dariusz Sławski

Głosują ulice: Inżynierska, Jana Kochanowskiego, Kąpielowa, Krótka, Medyczna, Mikołaja Reja, Mirowska, Mokra, Ojca Bernarda Kryszkiewicza, Stanisława Chełchowskiego, Szpitalna, Zawodzie, Zielona

Okręg 6: Beata Płoska Berk

Głosują ulice: Agrestowa, Azaliowa, Brzoskwiniowa, Jabłoniowa, Juliusza Słowackiego, Kalinowa, Królewiecka, Kwiatowa, Lawendowa, Magnolii, Malinowa, Miodowa, Pszeniczna, Rolnicza, Świerczewo, Żytnia

Okręg 7: Łukasz Kijora

Głosują ulice: Baranowska, Marii Dąbrowskiej, Mikołaja Kopernika, Stefana Starzyńskiego: numery 2 i 2A, Wincentego Witosa, Władysława Sikorskiego, Żwirki i Wigury: numery nieparzyste od 1 do 5A, Żwirki i Wigury: numery parzyste od 2 do 4

Okręg 8: Łukasz Chrostowski

Głosują ulice: 9 Maja, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Aleja Wojska Polskiego, Bronisława Matuszewskiego, Cicha, Elizy Orzeszkowej, Jasna, Marii Konopnickiej, Nowa, Różana, Spółdzielcza, Stefana Starzyńskiego: numery nieparzyste od 1 do 25, Stefana Żeromskiego, Władysława Broniewskiego, Żwirki i Wigury: numery parzyste od 6 do 84, Żwirki i Wigury: numery nieparzyste od 7 do 25 B

Okręg 9: Mieczysław Prekiel

Głosują ulice: Aleja Jana Pawła II, Bolesława Prusa, Cypriana Kamila Norwida, Czesława Miłosza, Gabriela Narutowicza, Jacka Malczewskiego, Jana Brzechwy, Jana Matejki, Jarosława Iwaszkiewicza, Jesionowa, Józefa Chełmońskiego, Juliana Tuwima, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Królowej Jadwigi, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Księcia Janusza, ks. Jana Twardowskiego, ks. Piotra Skargi, ks. Piotra Ściegiennego, Lotników, Oszkobłok, Pogodna, Rubinowa, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Stefana Kisielewskiego, Strażacka, Św. Floriana, Św. Kingi, Św. Krzysztofa, Tęczowa, Władysława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zygmunta Młot-Przepałkowskiego

Okręg 11: Agnieszka Milewska

Głosują ulice: Akacjowa, Dębowa, Sportowa

Okręg 13: Marcin Chojnacki

Głosują ulice: Klonowa, Lipowa, Sosnowa: numery parzyste od 2 do 10b, Sosnowa: numery nieparzyste od 7 do 19

Okręg 15: Paweł Sawicki

Głosują ulice: Bukszpanowa, Cisowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Leszczynowa, Morelowa, Sadowa, Świerkowa, Wrzosowa

 

 

Kandydaci do Rady Powiatu:

okręg 1 – Miasto Przasnysz

Głosuje całe miasto Przasnysz

1. Kamil Wierzbicki

2. Jarosław Tomaszewski

3. Magdalena Król

4. Jacek Klinger

5. Kamil Prekiel

6. Maria Tubis

7. Olga Obojska

 

Okręg 2 – Gmina Przasnysz, Gmina Czernice Borowe, Gmina Krasne

Głosują mieszkańcy w/w gmin

1.Przemysław Sawicki

2. Zbigniew Ulatowski

3. Mateusz Tomaszewski

4. Robert Silski

5. Karolina Rozenek

6. Klaudia Traczyk

7. Aneta Niedziałkowska

 

Okręg 3 – Gmina Krzynowłoga Mała, Gmina Jednorożec

Głosują mieszkańcy w/w gmin

1.Marcin Jakubowski

2. Mirosław Konopka

3. Grzegorz Rykaczewski

4. Milena Furman

5. Izabela Berg

6. Katarzyna Mażewska

 

Kandydatka do Rada Gminy Przasnysz – okręg nr 3

3. Angelika Wylot

 

Program wyborczy:

PROGRAM WYBORCZY KWW MIESZKAŃCY Z REGIONU

BEZPIECZEŃSTWO

  • Obwodnica Przasnysza – Miasto zyska dzięki budowie obwodnicy. Hałas przeszkadza mieszkańcom, ,,korki″ irytują, a budynki stojące przy drodze krajowej nie są przystosowane do nasilonych drgań. Obwodnica zwiększy bezpieczeństwo na drogach miejskich. Ciągniki siodłowe i nie tylko powinny omijać główne drogi Przasnysza. Ponadto tereny przy obwodnicy będą stanowić ciekawą ofertę inwestycyjną dla przedsiębiorców. Obwodnica mogłaby przebiegać od lotniska w Sierakowie, przez Zawadki, przeciąć ul. Królewiecką, prowadząc w kierunku Mchowa i drogi krajowej.
    Aby skutecznie przeprowadzić tę inwestycję konieczna jest jednak wzmożona praca trzech samorządów: Miasta Przasnysz, Gminy Przasnysz i Powiatu Przasnyskiego oraz GDDKiA. Dotychczas było to niemożliwe, czas na zmiany.
  • Spokojne Miasto – W ostatnim czasie zauważalne są liczne akty wandalizmu. Poprzewracane kosze, zniszczone znaki drogowe, poniszczone ogrodzenia czy poprzewracane pojemniki na ubrania, taki widok staje się codziennością. Burmistrz na dodatkowe patrole policji wydaje zaledwie 2 tys. miesięcznie. Są to pieniądze zbyt małe. Do incydentów najczęściej dochodzi w nocy, należy zintensyfikować patrole w porze nocnej, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc newralgicznych (sklepy całodobowe, centrum miasta, os. Orlika, os. Witosa i inne). Co więcej, należy rozmawiać z innymi samorządami tj. Powiatem Przasnyskim, aby także sfinansowały dodatkowe patrole nocne na terenie miasta.
  • Odważne inwestowanie w monitoring miejski – Jak pokazują statystyki w innych i podobnych do Przasnysza miastach, poziom przestępczości znacznie się obniżył tam, gdzie zamontowano miejski monitoring. Kamery zamontowane w najniebezpieczniejszych miejscach podłączone będą pod centrum dowodzenia Komendy Powiatowej Policji i obsługiwane będą przez osoby zatrudnione przez Urząd Miasta lub firmę zewnętrzną. Pozwoli to na szybkie reagowanie, a nagrania będą stanowić istotne dowody w postępowaniach. W przedsięwzięciu mogłyby partycypować także i inne samorządy.
  • Oświetlony Przasnysz – Do niebezpiecznych incydentów dochodzi najczęściej w nocy w miejscach słabo bądź w ogóle nieoświetlonych. Zdarza się też tak, że lampy miejskie świecą w dzień, podczas gdy w nocy są wyłączone. Należy zainwestować w oświetlenie i wymienię lamp sodowych na ledowe, co pozwoli na znaczne oszczędności. Ponadto konieczna będzie wymiana mechanizmów sterujących.
  • Przasnysz wolny od bezpańskich psów – Uciążliwym problemem dla mieszkańców Przasnysza są bezpańskie psy. Te najbardziej agresywne są też zagrożeniem dla zdrowia przechodniów. Wysłuchaliśmy sugestii osób w naszym mieście, które zajmują się na co dzień pomocą bezpańskim zwierzętom. Urząd Miasta musi wesprzeć społecznych opiekunów i stworzyć punkty przetrzymań zwierząt. Przasnyszanom należy się informacja, co mają robić gdy znajdą bezpańskie zwierzę. Ponadto Urząd Miasta w porozumieniu ze Szkołami Podstawowymi musi opracować system edukacyjny. Wesprzemy także wszystkich mieszkańców, którzy chcą uczestniczyć w akcjach zbierania karm, koców itd. dla bezpańskich psów i kotów.
  • Cykliczne spotkania mieszkańców z policją – Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu w porozumieniu z Urzędem Miasta powinna przygotować nowoczesny, interaktywny system ostrzegania naszych seniorów o niebezpieczeństwach przygotowanych przez oszustów (np. o próbach wyłudzeń metodą „na wnuczka”).
  • Bezpłatne zajęcia i kursy – w OSiR cyklicznie odbywać się będą zajęcia dla wszystkich chętnych mieszkańców z zakresu pierwszej pomocy oraz samoobrony (przede wszystkim dla naszych mieszkanek).

GOSPODARKA

  • Nowy Wydział – Mniej wydatków z budżetu Miasta, a więcej ze środków zewnętrznych. Zintensyfikujemy działania nakierowane na pozyskiwanie środków zewnętrznych. Pozwoli to nie tylko na odciążenie budżetu przy realizacji głównych zamierzeń inwestycyjnych, ale również na zrównoważony rozwój naszego miasta. Należy utworzyć nowy, ekspercki Wydział Pozyskiwania Środków, który będzie zajmował się wyłącznie pozyskiwaniem środków do miejskiego budżetu.
  • Gazyfikacja – Walka ze smogiem oraz gazyfikacja Przasnysza będzie jednym z priorytetów w nadchodzącej kadencji samorządowej. Burmistrz i radni miejscy będą namawiać i wspierać naszych mieszkańców do przyłączenia się do sieci gazowej, która po wielu latach oczekiwań pojawiła się w naszym mieście. Zainstalujemy na budynku Urzędu Miasta czujnik smogu, dzięki któremu każdy mieszkaniec będzie miał wgląd w informacje o stanie powietrza w Przasnyszu.
  • Stabilizacja podatkowa – Ważne są stabilne podatki. Jestem zwolennikiem stabilności i przewidywalności prawa. Jest to fundamentalna zasada sprzyjająca rozwojowi gospodarczemu. Stabilizacja podatkowa jest ważna dla wszystkich. Podatki i opłaty lokalne będę chciał utrzymać na dotychczasowym poziomie. Wymaga to precyzyjnej i racjonalnej polityki budżetowej.
  • Kompleksowy audyt – Pierwszą decyzją nowego burmistrza będzie kompleksowy audyt w Urzędzie Miasta oraz kontrola wszystkich spółek i instytucji podległych Miastu. Jego wyniki ukażą faktyczny stan naszego budżetu i wydatków w poszczególnych sektorach.
  • Racjonalna gospodarka odpadami komunalnymi – Ostatnia podwyżka opłat za odpady zmieszane dla mieszkańców bloków o 100% jest niesprawiedliwa. Opowiadamy się za ulgami w opłatach dla rodzin wielodzietnych.
  • Lampy i panele fotowoltaiczne – Miasto Przasnysz będzie odważnie inwestować w innowacyjne formy pozyskiwania i oszczędzania energii elektrycznej oraz energii słonecznej.
  • Współpraca z samorządem – Urząd Miasta Przasnysz będzie współpracował ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu, wszystkimi wójtami w naszym regionie oraz jako lider regionu wzmocni partnerskie, bliskie relacje z miastami i powiatami ościennymi.
  • Dobre przygotowanie do perspektywy unijnej – Miasto Przasnysz będzie perfekcyjnie przygotowane do otwarcia nowej perspektywy środków unijnych po 2020 roku. Będziemy współpracować z najlepszymi ekspertami w Polsce od pozyskiwania środków unijnych dla samorządów.
  • Zamówienia poniżej 30 000 euro, nowy regulamin, zapytania ofertowe – Należy opracować „Regulamin zamówień publicznych”, co do których nie mają zastosowania przepisy ustawy prawa zamówień publicznych. Odpowiednie procedury, chociażby poprzez odpowiednie stosowanie właściwych reguł oszczędnościowo – jakościowych, skutkować będzie udanymi zamówieniami w sektorze sprzedaży czy usług. W konsekwencji Miasto będzie mogło prowadzić racjonalną politykę oszczędności. Należałoby także zwiększyć krąg zapytań ofertowych, w celu badania rynku i wyeliminowania najmniej korzystnych ofert.

POLITYKA SPOŁECZNA

  • Interakcja Radnych – Chcemy powiązać każdego Radnego Miejskiego do konkretnego Radnego Pożytku Publicznego, Młodzieżowego Radnego Miejskiego i Radnego Seniora, tak aby społeczni radni mieli pełną wiedzę o tym co dzieje się w naszym mieście. Zorganizujemy dyżury radnych dla mieszkańców Przasnysza.
  • Aktywny Radny – Jesteśmy przekonani, że rolą radnego miejskiego jest konsultowanie wszystkich strategicznych decyzji dla miasta z mieszkańcami poprzez kontakt bezpośredni. Gwarantujemy Państwu, że wszyscy nasi kandydaci, którzy uzyskają mandat radnego miejskiego w nadchodzących wyborach – udowodnią Państwu na czym tak naprawdę powinna polegać rola radnego w Przasnyszu.
  • Programy dla Seniorów – Bardzo ważni są nasi seniorzy. Naszym celem jest zjednoczenie wielu, rozdrobnionych dziś środowisk seniorskich oraz stworzenie takich warunków, aby każdy przasnyski senior mógł spędzać swój wolny czas poza domem. W naszym mieście pojawią się mini tężnie solankowe, prężnie działający Klub Seniora. Wprowadzimy Karta Seniora dająca uprawnienia do zniżek w wielu miejscach w naszym mieście oraz liczne programy sezonowe,które uczynią jesień życia przyjemniejszą.
  • Informowanie mieszkańców – Nowy burmistrz będzie informować na bieżąco przasnyszan o wszystkim co dzieje się w naszym mieście w formie filmów wideo.
  • Współpraca Samorządu Terytorialnego z Organizacjami Pozarządowymi w zakresie realizacji zadań publicznych – Lokalne społeczności i mieszkańcy w sposób naturalny dążą do poprawy jakości życia, do wszechstronnego rozwoju oraz coraz pełniejszego zaspokajania potrzeb wszystkich grup społecznych. Należy stworzyć takie możliwości, aby osiągnąć to w sposób innowacyjny i uzyskać jak najlepszą relacje między nakładami, wysiłkami, a efektami. Obrazem tych wszystkich starań są lokalne polityki publiczne, które uznawane są za sumę syntetycznych działań lokalnych. Współcześnie mówi się w współzależności między rożnymi podmiotami społecznymi i gospodarczymi. Oznacza to również że żadna grupa społeczna nie jest wstanie realizować swoich interesów w oderwaniu od współpracy z innymi grupami.
    6 obszarów współpracy: 
    – Diagnozowanie lokalnych problemów i wyzwań
    – Wzajemne informowanie się partnerów o planach i kierunkach działań
    – Współtworzenie strategii i programowanie polityk publicznych
    – Konsultowanie założeń i projektów i aktów normatywnych
    – Wdrażanie polityk publicznych w tym tworzenie rozwiązań prawnych i instytucjonalnych
    – Ocenianie oraz pomiar efektów realizacji polityk i programów
    Dlatego też chcąc realizować wszystkie cele zakładam utrzymanie funkcji Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej, która kompleksowo świadczy usługi wsparcia dla NGO oraz wspiera inicjatywy oddolne a także zwiększenie udziału organów konsultacyjnych jak Rada Pożytku Publicznego. Działania w konkretnej społeczności, trzech różnych sektorów prywatnego, publicznego i pozarządowego dają liczne możliwości współpracy. I ta współpraca będzie ważnym priorytetem w moich działaniach samorządowych.
  • Wspieranie młodych ludzi – Miasto Przasnysz musi aktywnie wspierać największe talenty z naszego regionu. Konkursy i festiwale wokalne, recytatorskie, aktorskie nabiorą zupełnie nowej jakości z atrakcyjną pulą nagród.
  • Zwiększenie kompetencji Młodzieżowej Rady Miasta – Młodzieżowa Rada Miasta musi stać się naturalnym inkubatorem przyszłych radnych, którzy za kilka lat będą decydować o losach naszego miasta. Przejdą profesjonalne szkolenie samorządowe i mieć realną wiedzę o bieżących zadaniach radnych miejskich.

KULTURA

  • Murale – W Przasnyszu w ciągu kolejnych lat pojawią się murale przedstawiające historię naszego miasta i regionu.
  • Nazewnictwo ulic– Nowe ulice w Przasnyszu powinny nosić miano naszych nieżyjących, zasłużonych mieszkańców. Będzie to możliwe po uzyskaniu zgody ich rodzin.
  • Sylwester Miejski – Po raz pierwszy w historii naszego miasta zorganizujemy Sylwester Miejski na przasnyskim Rynku z udziałem lokalnych zespołów. Nasi mieszkańcy pierwszy raz wspólnie powitają Nowy Rok przy rytmach przasnyskich zespołów muzycznych.
  • MDK z salą kinową – Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu, Urząd Miasta doprowadzi do rewitalizacji Miejskiego Domu Kultury z salą kinową. W Miejskim Domu Kultury działać też powinna Szkoła Muzyczna w Przasnyszu.
  • Interaktywne wieczory poetyckie – Przasnyscy artyści będą mogli podzielić się swoją twórczością i dokonaniami z całym światem. Będzie to możliwe dzięki zakupowi innowacyjnych środków przekazu, umożliwiających m.in. prowadzenie transmisji na żywo. Zwiększymy liczbę spotkań poetyckich oraz docenimy lokalnych twórców. Będziemy otwarci na współpracę z artystami, regionalistami oraz ludźmi pióra, kultury i sztuki.

SPORT

  • Strefa kibica – Jeśli reprezentacja Polski w piłce nożnej zakwalifikuje się do finałów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, w 2020 r. i 2022 r. na Rynku Miejskim w Przasnyszu powstanie Strefa Kibica.
  • E-sport – W Przasnyszu powstanie prężnie działająca sekcja e-sport działająca przy OSiR. Będziemy finansować udział naszych zawodników w różnych turniejach w całej Polsce. Miasto będzie też organizatorem turnieju w jedną z gier w naszym mieście.
  • Rozwój sekcji sportowych – Doprowadzimy do powstania nowych sekcji sportowych działających przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Przasnyszu: lekkoatletyki, koszykówki, piłki ręcznej, sportów walki. Wesprzemy amatorski zespół hokeja na lodzie – Orły Przasnysz oraz koszykarskie Black Dragons i Kontra Przasnysz.
  • Basen – Miasto Przasnysz wydatkowało na dokumentację projektową basenu kwotę około 200 000 zł. Zamierzenie inwestycyjne wpisane jest także w wieloletnią prognozę finansową. Aktualny Burmistrz Miasta wykalkulował, że inwestycja ta jest opłacalna i konieczna. Przy tak dużym zaangażowaniu środków w dokumentację projektową, brak realizacji tej inwestycji skutkowałby niegospodarnością. Z tej przyczyny jesteśmy zwolennikami kontynuacji tego pomysłu. Wcześniej jednak należy przeprowadzić analizę finansową przedsięwzięcia oraz ocenić jego konsekwencje dla budżetu miasta.

PROMOCJA

  • Food trucki – W Przasnyszu zorganizujemy szereg imprez i festiwali plenerowych, które odbywać się będą cyklicznie. Wśród nich znajdzie się Festiwal Food Trucków, czy Festiwal Kuchni Polowych. Sprawimy, że Przasnysz będzie miastem tętniącym życiem, gdzie każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.
  • Kurtyny wodne – W okresie lipcowych i sierpniowych upałów w Przasnyszu pojawi się kurtyna wodna, która będzie atrakcją dla naszych najmłodszych mieszkańców.
  • Targi Sportu, Zdrowia i Urody – Z okazji Dnia Kobiet przasnyski OSiR zorganizuje w swojej siedzibie wyjątkowe targi, w których głównym celem jest zaoferowanie naszym mieszkankom zabiegów, szkoleń, konsultacji i treningów przygotowanych przez przedsiębiorców.
  • Targi Ślubne – Urząd Miasta raz do roku zorganizuje Miejskie Targi Ślubne na których zaręczeni, w jednym miejscu będą mogli wybrać salę weselną, zespół, fotografa, kamerzystę, makijażystkę, fryzjera i dodatkowe atrakcje. Ta inicjatywa będzie szalenie interesująca dla naszych mieszkańców oraz przedsiębiorców z całego regionu.
  • Ukwiecenie Rynku Miejskiego – Na Rynku Miejskim pojawią się kwiaty, roślinność i nowe nasadzenia.
  • Scena miejska – Miasto Przasnysz zakupi składaną scenę, która będzie służyła naszym mieszkańcom w okresie letnim do występów.
  • Koncerty muzyczne – Dni Przasnysza zmienią swoją formułę. W roli gwiazd oprócz znanego zespołu, wystąpią lokalne bandy i soliści. Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom każdego roku pojawi się kilka innych, mniejszych plenerowych koncertów i imprez, które poszerzą miejską ofertę kulturalną.

TURYSTYKA I REKRECJA

  • Zbiornik wodny – Jednym z naszych priorytetów będzie pozyskanie środków na rewitalizację wyspy i zbiornika wodnego w Parku Miejskim. Odnowiony zalew stanie się godną wizytówką naszego miasta i umożliwi retencję nadmiaru wody, co zapobiegnie podtopieniom.
  • Maskotka miejska. W przestrzeni miejskiej pojawią się odporne na wandali figurki Przaśnika – legendarnego założyciela naszego miasta. Opiekunami figurek będą instytucje, lokalne firmy i osoby prywatne, a ich liczba każdego roku będzie rosnąć. Figurki uatrakcyjnią nasze ulice oraz staną się atrakcją turystyczną. We współpracy ze szkołami zorganizujemy wycieczki szlakiem Przaśnika, gry miejskie i zabawy plenerowe. Wydamy mapy dla turystów chcących połączyć odnajdywanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Przasnysza.

 

źródło: www.mieszkancyzregionu.pl

art.sponsorowany.

Powiązane posty