Mateusz Jakub Kobyliński w finale konkursu biblijnego

Tuż przed długim majowym weekendem w Ciachcinie koło Płocka odbył się finał XXIII Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Szkół Podstawowych. Gminę Krzynowłoga Mała reprezentował Mateusz Jakub Kobyliński ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, który w grupie wielu uczestników zajął dobre siódme miejsce.

W konkursie uczestniczyły dzieci z klas IV–VI z całej diecezji płockiej. Finaliści zostali wyłonieni na etapie konkursów, które odbyły się w poszczególnych dekanatach. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Konkurs zgromadził 50 uczestników. Odbył się w  dwóch  etapach: pisemny test oraz rozmowa. Do ostatecznej rozgrywki przeszło 5 uczestników, którzy otrzymali największą liczbę punktów z etapu pierwszego.

W tym licznym gronie naprawdę dobrze spisał się Mateusz Jakub Kobyliński z VI klasy szkoły podstawowej z Krzynowłogi małej. Niewiele zabrakło do tego, by awansować do ścisłego finału – ostatecznie zajął siódmą lokatę.

Podczas przerwy, kiedy komisja udała się na sprawdzanie prac przybyli goście mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni religijnych. Gospodarze zadbali też o słodki poczęstunek.

Mateusza do występu w konkursie przygotowywała Jagienka Cesarek.

Powiązane posty