Młodzi, aktywni poszukiwani do projektu Erasmus+

„Obywatele Youtra-ciechanowsko-przasnyski dialog usystematyzowany” to projekt, który rozpoczął się w maju bieżącego roku i realizowany jest w ramach programu Erasmus+ przez Fundację edukacyjno-sportową reGeneracja.

Projekt zakłada powstanie dwóch grup młodzieżowych: jednej na teren powiatu ciechanowskiego oraz drugiej – w powiecie przasnyskim. Będą one reprezentować swoich rówieśników podczas organizowanych w ramach projektu debat. Młodzież będzie zapraszać do dyskusji z przedstawicielami miejskich i powiatowych instytucji.

– Ważne jest, aby młodzież mówiła o tym co jest dla niej ważne, czego jej brakuje w mieście, jakich wydarzeń bądź imprez oczekuje. W ramach projektu chcemy zachęcać uczestników do regularnych debat z dorosłymi, którzy mają wpływ na takie obszary życia jak sport, kultura, rynek pracy. Liczymy, że dzięki zaangażowaniu młodych osób uda się być może wprowadzić jakąś zmianę, która będzie odpowiedzią na potrzeby młodych mieszkańców Ciechanowa i Przasnysza – mówi Patrycja Holec, koordynator projektu i zachęca do udziału: – Pierwsze działania w projekcie zaczynamy pod koniec czerwca i będą to spotkania integracyjne, w trakcie których będziemy bliżej poznawać naszych uczestników i wspólnie z nimi ustalać plan na kolejne miesiące. Obecnie jesteśmy w trakcie poszukiwania młodych aktywnych osób z Ciechanowa, Przasnysza i okolic. Zapraszamy do projektu młodzież w wieku 13-19 lat. Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na naszej stronie internetowej www.regeneracja.org.pl. Można się również kontaktować z nami telefonicznie pod numerem: 780-073-252, mailowo lub przez facebook: fb/fundacja.reGeneracja. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Projekt ten jest kolejnym projektem realizowanym przez Fundację reGeneracja adresowanym do młodzieży.

– W ubiegłym roku realizowaliśmy projekt „Inicjatywa Środowisk Młodzieżowych – to brzmi dumnie” w którym współpracowaliśmy z 50-tką młodzieży gimnazjalnej z powiatów ciechanowskiego i przasnyskiego. Młodzież uczestnicząca w projekcie w ramach 5-ciu grup inicjatywnych realizowała różnego rodzaju działania na rzecz swoich gmin, organizując imprezy integracyjne czy też realizując inicjatywy społeczne. Ogromną satysfakcję przyniosło nam obserwowanie jak nasi uczestnicy nabierali coraz większej odwagi w samodzielnych działaniach projektowych i jak fantastyczne pomysły przychodziły im do głowy. Pobudzanie aktywności młodzieży, tworzenie im przestrzeni do rozwoju to motyw przewodni naszej działalności. Chcemy rozmawiać z młodzieżą, konsultować z nimi nasze działania tak aby tworzone przez nas projekty w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom młodych ludzi. Dlatego też zachęcamy każdego kto ma pomysł na działania adresowane do młodzieży do kontaktu z nami. Każdy głos, sugestia będą dla nas cenne i będziemy się je starali przekuwać w kolejne projekty. – zachęca Katarzyna Szmit, Prezeska Zarządu Fundacji.

Powiązane posty