Modernizacja trasy Klewki – Obrąb

O jej modernizację zabiegała m.in. Wanda Marchlińska, sołtyska Mirowa, żona zmarłego radnego powiatowego Piotra Marchlińskiego, który zapoczątkował starania. Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z zarządem powiatu pozyskali środki i inwestycja, jak też kolejne na terenie gminy Przasnysz właśnie są przez starostwo i PZD realizowane.

– Bardzo dobrze się stało, że ten odcinek jest remontowany. Mieszkańcy korzystają z tej drogi i bardzo zależało nam na tym, aby ją poprawić. Starosta i radni ze zrozumieniem przyjęli nasze zabiegi. Chwilowo będą może utrudnienia, ale potem będzie to nowa i porządna droga – informuje Wanda Marchlińska.

Staraniem radnych powiatowych: Piotra Sekuny, Mariusza Szemplińskiego i Rafała Gotowca oraz mieszkańców, m.in. sołtyski Wandy Marchlińskiej, czy radnego gminnego Romana Modelskiego Starostwo i PZD modernizuje obecnie drogi powiatowe w Gminie Przasnysz:

– Mchowo – Kijewice – Obrąb,
– Karwacz – Lipa,
– Przasnysz – Polny Młyn – Góry Karwackie,
– Szczuki – Płoniawy Bramura,
– Dobrzankowo – Fijałkowo – Wyrąb Karwacki,
– Leszno – Annopol,
– Klewki – Obrąb – Grójec – Rzęgnowo – Dzierzgowo – Brzozowe Maje

Wielkie drogowe budowanie powiatu

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Powiązane posty