Na sygnale: interwencje przasnyskiej policji

22.07.2018r.

Godz. 14.45 – mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że w dniu 21 na 22 lipca br. w trakcie uroczystości weselnej odbywającej się w Przasnyszu na ul. Targowej nn sprawca z samochodu pary młodej dokonał kradzieży około 35 sztuk kopert z pieniędzmi, które otrzymała para młoda od zaproszonych gości weselnych. W toku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży, którym okazał się być kierowca pojazdu pary młodej 34 letni mieszkaniec pow. płońskiego.

Godz. 15.10 – mieszkaniec Chorzel powiadomił, że w Chorzelach na brzegu rzeki Orzyc znalazł ubrania, telefon komórkowy oraz psa należące do znanego mu mężczyzny , który miał się w tym miejscu chwilę wcześniej kąpać a z którym nie może nawiązać żadnego kontaktu. Z uwagi na podejrzenie utonięcia mężczyzny na miejsce zdarzenia wezwano Państwową Straż Pożarną, której funkcjonariusze podczas przeszukania koryta rzeki wyłowili ciało mężczyzny 54 letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu prowadzą w tej sprawie postępowanie mające na celu wyjaśnienia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Godz. 21.10 – miejscowości Bogate gm. Przasnysz kierujący samochodem osobowym marki Mazda mieszkaniec pow. makowskiego, mając blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego uderzył w kombajn zbożowy marki Bizon. Kierujący mazdą z niegroźnymi obrażeniami ciała karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Przasnyszu.

Godz. 21.30 – mieszkaniec Przasnysza powiadomił, że w Przasnyszu na ul. Leszno bez powodu został zaatakowany przez znanego mu mężczyznę, mieszkańca pow. przasnyskiego, który to dodatkowo dokonał uszkodzenia drzwi w samochodzie osobowym marki Seat poprzez ich wgniecenie. Właścicielka pojazdu wartość uszkodzeń wyceniła na kwotę około 600 złotych.

21.07.2018r.

Godz.12.20 – w Przasnyszu na ul. Rynek młody mężczyzna dokonał pobicia 46-letniego mieszkańca Przasnysza, który doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Godz. 12.50 –w Mchówku gm. Przasnysz kierujący mazdą mieszkaniec pow. przasnyskiego, wykonując manewr omijania kombajnu zbożowego w sposób nieprawidłowy doprowadził do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku samochodem osobowym marki skoda.

20.07.2018r.

Godz. 19.35- w miejscowości Zdziwój Nowy gm. Chorzele kierujący Oplem mieszkaniec pow. przasnyskiego mając 1,3 promila alkoholu w organizmie stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem na wskutek czego uderzył w przydrożne ogrodzenie posesji.

Godz. 19.40 – w Krasnem na ul. Wojska Polskiego policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca Krasnego, który mając 1,1 promila alkoholu w organizmie kierował seatem.

Godz. 23.20 – obywatel Bangladeszu zgłosił, że do jego lokalu gastronomicznego znajdującego się w Przasnyszu na ul. Piłsudskiego weszło trzech młodych mężczyzn i po uderzeniu zgłaszającego, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie około 1500 złotych oraz uszkodzenia stolika i ścianki działowej. Następnie sprawcy oddalili się w nn kierunku. Podjęte czynności przez policjantów doprowadziły do szybkiego ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju, którymi byli dwaj mieszkańcy Przasnysza w wieku 23 i 24 lat oraz 25 letni mieszkaniec gm. Olszewo Borki.

asp.szt. Krzysztof Błaszczak

KPP Przasnysz

Powiązane posty