Na sygnale: interwencje przasnyskiej policji

02.08.2018r.

Godz. 07.00 – mieszkaniec Przasnysza powiadomił, że w nocy z 1 na 2 sierpnia br nieznani sprawcy dokonali włamania do blaszanego garażu na działce budowlanej przy ul. Rolniczej w Przasnyszu skąd dokonali kradzieży mieszadła budowlanego o wartości 400 złotych dodatkowo sprawcy dokonali uszkodzenia metalowego garażu. Pokrzywdzony wartość strat powstałych w wyniku działania sprawców wycenił na kwotę 600 złotych.

Godz. 07.55 – w Chorzelach na ul. Zarębskiej policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie kierował Volkswagenem.

Godz. 08.40 – mieszkaniec Przasnysza zgłosił, że w miejscowości Bartniki gm. Przasnysz nn sprawcy dokonali włamania do nowo wybudowanego domu, a następnie dokonali kradzieży dwóch wkrętarek marki Makita, odkurzacza marki Derda , koszulki i wiadra. Ponadto sprawcy zabrali z miejsca przestępstwa taczkę i halogeny elektryczne wraz z włącznikami. Zgłaszający ogólną wartość strat wycenił na kwotę blisko 3 tyś. złotych.

Godz. 11.30 – w Chorzelach na ul. Zduńskiej 32 letni mieszkaniec Chorzel mając prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie kierował rowerem.

Godz. 13.10 –w Jednorożcu na ul. Długiej policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem osobowym marki Volvo, która w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h.

Godz. 15.20 – policjanci zostali poinformowani o pożarze dwóch przyczep na których była przewożona sprasowana słoma w miejscowości Krzynowłoga Mała. Na miejscu policjanci ustalili, że spaleniu uległo 38 bel słony oraz dwóch przyczep rolniczych. Badanie stanu trzeźwości kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus 37 letniego mieszkańca pow. przasnyskiego wykazało, że w organizmie posiada on blisko 0,5 promila alkoholu.

Godz. 16.00 – pracownik Mili w Chorzelach na ul. Witosa zgłosił, że w dniu 1 sierpnia br. nn sprawca dokonał kradzieży artykułów spożywczych o wartości około 125 złotych.

Godz. 18.00 – w Przasnyszu na ul. Orlika na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, kierujący Citroenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego uderzył w Skodę. Sprawcę kolizji pouczono.

Godz. 22.40 – w Zielonej gm. Krasne, kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ferguson z dwiema przyczepami wykonując manewr skrętu w prawo zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając tym do zderzenia z renaultem.

01.08.2018r.

Godz. 13.20 – w Chorzelach na ul. Grunwaldzkiej kierujący pojazdem ciężarowym wjeżdżając na teren stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa przejścia pieszej. Sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym.

Godz. 17.50 –w Wężewie gm. Krasne kierująca fiatem 28 letnia mieszkanka pow. przasnyskiego w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem, którym kierował 23 letni mieszkaniec gm. Krasne. Następnie motocyklista po odbiciu się od fiata uderzył w oczekujący na skręt pojazd marki Peugeot, którym kierowała 33 letnia mieszkanka Przasnysza. 23 latek z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Makowie Mazowieckim. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że byli trzeźwi. Ponadto policjanci ustalili, że kierująca peugeotem nigdy nie posiadała prawa jazdy.

31.07.2018r.

Godz. 08.20 – mieszkanka pow. przasnyskiego zgłosiła, że w nocy z 30 na 31 lipca br. nn sprawca dokonał wybicia szyby w aptece w Przasnyszu na ul. Przechodniej.

Godz.11.15 – w miejscowości Pęczki Kozłowo gm. Krasne kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepami podczas manewru skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z oplem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Godz. 17.10 – w Lipie gm. Jednorożec 16 letni mieszkaniec pow. przasnyskiego mając 0,25 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem marki ZIPP. Ponadto przewoził pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę dozwoloną w dowodzie rejestracyjnym.

Godz. 17.14 – w miejscowości Czernice Borowe na ul. Chełchowskiego policjanci zatrzymali 42 letniego mieszkańca pow. mławskiego, który mając blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie oraz prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów kierował samochodem osobowym marki Volvo.

Godz. 23.40 – mieszkanka Przasnysza zgłosiła zaginięcie 12 letniej córki, która miała udać się do koleżanki zamieszkującej w Przasnyszu lecz do niej nie dotarła. Podczas nocnych poszukiwań odnalezioną zaginioną, która bez wiedzy matki pojechała do swojego chłopaka 17 letniego mieszkańca Stegny gm. Jednorożec.

30.07.2018r.

Godz. 08.30 – w Krasnem na ul. Mickiewicza nn sprawca dokonał wybicia szyby w pomieszczeniu biurowym o łącznej wartości około 400 złotych.

Godz. 18.15 – w Przasnyszu na ul. Sosnowej patrol policji zatrzymał mieszkańca Przasnysza, który mając 0,23 promila alkoholu w organizmie kierował rowerem.

29.07.2018r.

Godz. 17.30 – w Przasnyszu na ul. Leszno kierujący Oplem wykonując nieprawidłowo manewr cofania uderzył w toyotę. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Godz. 21.30 – w miejscowości Pruskołęka gm. Chorzele nn sprawca z niezamkniętych tam pojazdów marki Renault oraz Opel dokonał kradzieży pistoletu pianowego marki Grawera, dwóch wkrętarek i jednej wiertarki marki Makita o łącznej wartości około 4500 złotych.

28.07.2018r.

Godz. 11.10 – w miejscowości Bogate gm. Przasnysz patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierująca hyundaiem , która w terenie zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 50 km/h. Kierującej zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano wysokim mandatem karnym.

Godz. 16.00- w Przasnyszy na ul. Baranowskiej kierująca citroenem w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu doprowadziła do zderzenia z volkswagenem. Sprawce kolizji ukarano mandatem karnym.

Godz. 18.25 – w Przasnyszu na ul. Baranowskiej kierująca seatem w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego ja pojazdu najechała na tył hyundaia. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

27.07.2018r.

Godz. 08.50 –w Przasnyszu na ul. Sienkiewicza nn sprawca dokonał kradzieży roweru marki Kross o wartości 2000 złotych.

Godz. 12.25 – w Mchówku gm. Przasnysz kierujący pojazdu holowanego marki Mitsubishi podczas wyprzedzania potrącił lusterkiem rowerzystkę, mieszkankę pow. przasnyskiego w wyniku czego rowerzystka przewróciła się doznając obrażeń ciała w postaci złamania kości udowej i miednicy.

Godz. 20.45 – w Parciakach gm. Jednorożec kierujący toyotą, mieszkaniec pow. ostrołęckiego przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Kierującemu na trzy miesiące zatrzymano prawo jazdy, otrzymał również wysoki mandat karny wraz z punktami karnymi.

Godz. 22.25 – w Chorzelach na ul. Grunwaldzkiej nn sprawca po uprzednim zbiciu szyby w oknie wszedł do niezamieszkałego domu skąd dokonał kradzieży dwóch radioodbiorników oraz chłodziarki marki Kujawiak o łącznej wartości około 1000 złotych.

26.07.2018r.

Godz. 19.35 – w Przasnyszu na ul. Brzozowej nn sprawca dokonał umyślnego porysowania lakieru na całej karoserii samochodu marki Nissan. Zgłaszający wartość uszkodzeń wycenił na kwotę około 2500 złotych.

asp.szt. Krzysztof Błaszczak

KPP Przasnysz

Powiązane posty