Noc Bibliotek pełna atrakcji!

Ile emocji, wrażeń i pozytywnej energii dała Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Biblioteka porusza”!

Ruszyliśmy zatem z dzieciakami, które tłumnie do nas przybyły w niezwykłą podróż po Afryce. Naszym przewodnikiem został Pan Robert Gondek – zafascynowany Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Organizator wypraw, fotograf. Dzieciaki poznały wspaniałe miejsca, które zamieszkują egzotyczne zwierzęta. Dowiedziały się wielu ciekawostek na ich temat.

Była to rozgrzewka do kolejnego etapu zabawy escape roomu  (pokoju zagadek). Sześć drużyn stanęło w szranki rywalizacji. Każda z nich z przewodnikiem wolontariuszem odwiedziła sześć afrykańskich państw: Sudan, Etiopię, Tanzanię, Kongo, Zimbabwe, Kenię. W każdym z nich drużyny miały do wykonania  zadania m.in. opatrzyć rannego podróżnika, znaleźć wg wskazówek i odszyfrować kod w tajemniczej skrzynce, pokolorować afrykańską maskę, wymyślić krótki taniec, ułożyć puzzle, nauczyć się „dzień dobry” i „dziękuję” po amharsku i wiele innych. Drużyny świetnie poradziły sobie z zadaniami. Nie było mowy o zmęczeniu, wszyscy w dobrych humorach czekali na werdykt końcowy jury. Spośród 6 drużyn: antylop, krokodyli, panter, lwów, zebr, słoni, zwycięzcą została grupa antylop . Nagrodą dla nich były bilety wstępu do Parku Linowego Gibon w Przasnyszu.

Minimalną różnicą głosów kolejne miejsca zajęły: II miejsce krokodyle ;  III miejsce słonie. Na wyróżnienia zasłużyły także pantery, lwy i zebry.

Wieczór pełen był, zdrowej ,sportowej  rywalizacji, zabawy i uśmiechu.

Dziękujemy wolontariuszom: Adzie, Ewelinie, Klaudii, Patrycji, Weronice, Czarkowi, Mateuszowi, Michałowi za pomoc w organizacji wydarzenia. Szczególne podziękowania dla Doroty Rzewnickiej, Anny Wiechowskiej – Grzeszczuk oraz Hanny Zagroby za pomoc w koordynacji wydarzenia.

Powiązane posty