Piknik historyczny w Chojnowie

Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia. W nawiązaniu do wcześniejszych „przecieków” po naradzie sztabowej informujemy, że impreza rekonstrukcyjna odbędzie się 28 – 29 lipca w Chojnowie (w Przasnyszu odbędzie się w innym terminie).

Udział w przedsięwzięciu biorą zorganizowane grupy rekonstrukcyjne, które potwierdziły/potwierdzą obecność. Zakwaterowanie oraz aprowizacja na miejscu rekonstrukcji w miejscowości Chojnowo/Dworek – Gmina Czernice Borowe. Grupy rekonstrukcyjne we własnym zakresie zabezpieczają: namioty, śpiwory, menażki. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość noclegu w dworku lub świetlicy. Uczestnikom zapewniamy: broń, amunicję, wyżywienie, zwrot kosztów. Pole rekonstrukcji otwarte od godz. 9:00 rano w sobotę. Istnieje jednak możliwość wcześniejszego przyjazdu – w piątek po uzgodnieniu z organizatorem. Grupy rekonstrukcyjne przygotowują dioramy do zwiedzania. Dioramy biorą udział w konkursie z nagrodami. W czasie pikniku przewidziano 2 panele rekonstrukcyjne. W sobotę wieczorem epizody frontu wschodniego I WŚ, w niedzielę rekonstrukcja historyczna w obronie wolności – „rok 1920”.

Na polu bitwy będzie działał punkt informacyjny. Pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na mail: pshoprzasnysz@gmail.com bądź telefonicznie: Mariusz Maciaszczyk: 668 453 620, Darek Krawczyk: 606 899 850 zażalenia Marek Brzeziński 502 304 456.

Cieszymy się wszyscy, że organizujemy przedsięwzięcie przy współpracy z 14. Pułkiem Strzelców Syberyjskich z Przasnysz oraz 79 Pułkiem Piechoty Strzelców Słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy z Ciechanowa.

źródło: www.facebook.com/dworwchojnowie

Powiązane posty