Podsumowanie konkursu o św. Stanisławie Kostce

W niedzielę 30. września gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczestników spotkania podsumowującego konkurs o św. Stanisławie Kostce. Konkurs miał zasięg diecezjalny i ogłoszony został z okazji 450. rocznicy śmierci patrona młodzieży. Głównym organizatorem konkursu była parafia św. Wojciecha w Przasnyszu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele sponsorów nagród, uczestnicy konkursu, a także ich bliscy i nauczyciele. Przedstawiciele organizatorów: ks.Andrzej Maciejewski reprezentujący parafię św. Wojciecha, Pani Elżbieta Sosnowska i Pan Andrzej Dołęga – członkowie zarządu Fundacji SCALAM wręczyli laureatom oraz ich opiekunom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Spotkanie było okazją do obejrzenia filmu nagranego podczas pielgrzymki młodzieży do Włoch – która była jednocześnie główną nagrodą w konkursie. Relacja z podróży uzupełniona była o wypowiedzi uczestników konkursu na temat ich systemu wartości oraz o tym, co najbardziej imponuje im w Stasiu Kostce.

Ostatnim elementem spotkania była wystawa prac konkursowych – plastycznych, literackich a także w formie prezentacji multimedialnych. Była to też okazja do indywidualnych rozmów w gościnnych przestrzeniach naszej Biblioteki
Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu

Powiązane posty