Pożar samochodu ciężarowego w miejscowości Obrąb

10 grudnia bieżącego roku około godz. 21:55 w miejscowości Obrąb doszło do pożaru samochodu ciężarowego na trasie drogi powiatowej.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, kabina pojazdu była całkowicie objęta pożarem, a w naczepie palił się agregat chłodniczy. Kierowca ewakuował się z pojazdu przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej, nie uskarżał się na żadne dolegliwości.   

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu akcji w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia pożaru. Samochód ugaszono trzema prądami wody. W trakcie działań gaśniczych odłączono instalację elektryczną w pojeździe.

W dalszej kolejności sprawdzono wszystkie elementy narażone na płomienie oraz temperaturę używając kamery termowizyjnej – nie stwierdzono zagrożenia.

Podczas działań gaśniczych ruch drogowy był całkowicie zamknięty.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ ciągnik siodłowy marki Volvo FH 13 oraz częściowo agregat chłodniczy w naczepie Krone.

Działania ratowniczo – gaśnicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza oraz Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Obrąb.

Źródło: straz-przasnysz.pl

Powiązane posty

Zostaw komentarz