Przasnyscy strażacy edukowali dzieci w Jednorożcu

Ekipa przasnyskiej straży pożarnej 25 października odwiedziła uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

Dzieci zostały zapoznane w jaki sposób wezwać pomoc, kiedy w ich otoczeniu powstanie niebezpieczeństwo. Następnie w związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym omówione zostały bezpieczne formy spędzania czasu wolnego. Uczniowie klasy 4c dowiedzieli się, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na prowadzeniu działań ratowniczych w takich dziedzinach jak: ratownictwo techniczne, ratownictwo wodno-nurkowe, ratownictwo wysokościowe, ratownictwo chemiczno-ekologiczne, w których są przeszkoleni oraz muszą się z nimi zmagać. Ponadto poznali także jakie występują zagrożenia w służbie strażaka.

W dalszej części spotkania został omówiony dzień z życia strażaka na służbie. Dzieci zobaczyły jak musi być umundurowany strażak-ratownik przystępujący do działań. W ramach zabawy dzieci zapoznały się z metodami i technikami chwytów przy ewakuacji osób poszkodowanych. Uczniowie zadawali dużo pytań i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

źródło: www.straz-przasnysz.pl

Powiązane posty