Przedszkolaki dorastają z książką

Dzieci z grupy „Kotki” i „Sowy” z Przedszkola Samorządowego brały udział w międzynarodowym projekcie „Dorastanie z książką’, którego organizatorem było przedszkole „Pierścień” na Litwie. Uczestnikami projektu były dzieci, ich rodzice, nauczyciele z Litwy, Łotwy, Irlandii. Anglii. USA, Norwegii i Polski.

Głównym zadaniem tego przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do stworzenia własnych książek o różnorodnej tematyce. W naszym przedszkolu powstały dwie takie książki pt. „Przygody misia Stefanka” i „Przygody misia Karolka”, których twórcami – autorami byli rodzice a dzieci – ilustratorami. Rodzic z dzieckiem tworzył w domu dalsze przygody bohatera – misia.

Celem tego projektu było rozwijanie zainteresowania książką, która staje się wyparta w dzisiejszym świecie przez postęp technologiczny a także rozbudzanie wyobraźni, wspólne spędzenie czasu wolnego z dzieckiem a przede wszystkim świetna zabawa.

Przedszkolaki i nauczycielki otrzymały podziękowanie z Wilna za twórczy udział w międzynarodowym projekcie „Dorastam z książką” i rozpowszechnianie ważności książki dla rozwoju dziecka.

Elżbieta Prusik

Powiązane posty