Ruszyła budowa boiska piłkarskiego!

Tak, tak! To, na co czekały sportowe pokolenia mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała, właśnie staje się faktem. W poniedziałek, 1 października, wbito pierwszą łopatę na placu budowy prawdziwego boiska piłkarskiego. Pierwszego takiego obiektu w naszej gminie.

Pożądane od lat boisko będzie znajdowało się na terenie działki, która była własnością parafii. Dzięki zabiegom wójta Jerzego Humięckiego udało się zawrzeć stosowne porozumienia, by plac stał się częścią ogólnodostępnego miejsca, w którym kwitnąć będzie sportowe życie mieszkańców gminy.
Dzięki projektowanemu boisku żadna z lokalnych drużyn piłkarskich – klubowych czy amatorskich – nie będzie musiała szukać w sąsiednich gminach obiektów, na których można prowadzić rozgrywki sportowe, np. pod egidą PZPN. Zespoły te będą mogły rywalizować na własnym terenie. W prawdziwym piłkarskim domu.

Sam obiekt był planowany do budowy już wiosną. Na przeszkodzie stanęły jednak względy kosztorysowe. Wyjątkowo mocno w tym roku wzrosły ceny materiałów i robót budowlanych – co odczuwają bardzo mocno także samorządy w powiecie przasnyskim. Na szczęście udało się dobrać takie rozwiązanie projektowe, że w wyniku przetargu znaleziono firmę, która podjęła się tego wyzwania i jeszcze w tym roku zrealizuje inwestycję.

Całkowitą wartość prac oszacowano na 320 tysięcy złotych. W ich zakres wchodzi: budowa płyty boiska, montaż pełnowymiarowych bramek, piłkochwyty, miejsca na trybuny oraz boksy dla zawodników, sędziów i ratowników medycznych.

Zgodnie z podpisaną umową prace mają zostać zakończone do połowy listopada. Jeśli zatem pogoda będzie sprzyjać, może uda się rozegrać mecz piłkarski na nowym obiekcie z okazji stulecia niepodległości naszego kraju.

UG Krzynowłoga Mała

Powiązane posty