Słuchacze UTW w Szkole Medycznej

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej już drugi rok podejmuje różnorodne działania umożliwiające seniorom w sposób interesujący spędzać wolny czas, rozwijać zainteresowania i poszerzać wiedzę.

Oprócz zajęć językowych, tanecznych i komputerowych odbywających się cyklicznie, studenci Uniwersytetu uczestniczą również w wykładach i prelekcjach na inne tematy.

Dzięki uprzejmości i dobrej woli Dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych Pana Piotra Kołakowskiego nawiązała się współpraca pomiędzy Szkołą a Uniwersytetem. W marcu 2017 r. dwudziestoosobowa grupa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyła w wykładzie o tematyce zdrowotnej. Zajęcia odbyły się na terenie szkoły, w sali umożliwiającej praktyczny pokaz.

W pierwszej części spotkania Pani Danuta Lekowska omówiła różne rodzaje masażu – klasyczny, relaksacyjny gorącymi kamieniami i drenaż limfatyczny. Powiedziała też o efektach działania lampy sollux oraz o skutecznym zwalczaniu obrzęku stóp. Ochotnicy mieli możliwość sprawdzenia teorii z praktycznym jej zastosowaniem. Kilku osobom Pani Dorota wykonała masaż całego kręgosłupa oraz różnych odcinków kręgosłupa. Okazało się, że bardzo duże zainteresowanie wzbudził masaż gorącymi kamieniami, ale na to niestety zabrało czasu. Pani Dorota obiecała, że przy następnym spotkaniu zaprezentuje masaż gorącymi kamieniami.

Druga część spotkania dotyczyła pielęgnacji cery dojrzałej w warunkach domowych i w gabinecie kosmetycznym. Pani Ewelina Krajewska bardzo dokładnie omówiła budowę skóry, jej rodzaje, podała praktyczne wskazówki jak dbać o cerę każdego dnia w warunkach domowych.

Obie Panie przeprowadziły prelekcje bardzo profesjonalnie i bezpłatnie – dziękujemy za bezinteresowność i poświęcenie nam swojego prywatnego czasu.

Szczególnie dziękujemy Panu Dyrektorowi Piotrowi Kołakowskiemu, który z wielką troską podszedł do naszych potrzeb i zadbał o zorganizowanie spotkania w Zespole Medycznych Szkół Policealnych, którym kieruje i udostępnił szkolne pracownie.

Wiele osób uczestniczących w spotkaniu miało okazję zobaczyć Szkołę po raz pierwszy i zainteresowało się jej działalnością.

Panie Dyrektorze, jesteśmy zachwyceni i liczymy na dalszą współpracę.

Zofia Wódkiewicz

Powiązane posty