Starostwo i PZD modernizuje drogę Mchowo – Krzynowłoga Mała – Janowo

Modernizowana przez starostwo i PZD droga Mchowo – Krzynowłoga Mała – Janowo biegnie głównie przez gminę Chorzele, ale korzystają z niej głównie mieszkańcy miasta Przasnysz, gminy Przasnysz i gminy Krzynowłoga Mała.

Mieszkańcy Przasnysza, Gminy Przasnysz, Krzynowłoga Mała i Chorzele, ale również całego powiatu mogą już korzystać z nowej, równej i szerszej drogi Mchowo – Krzynowłoga Mała – Janowo (do granic powiatu). Dobiega końca modernizacja tego długiego odcinka drogowego przez Starostwo i PZD. Droga przebiega przez trzy gminy: Przasnysz, Krzynowłoga Mała i Chorzele. Korzystają z niej również mieszkańcy samego Przasnysza, czy innych gmin, wybierając ją jako alternatywę w podróży na Mazury, czy do Trójmiasta lub Olsztyna.

Radni Powiatowi z Przasnysza i trzech gmin zgodnie współpracowali

O modernizację drogi na terenie Gminy Przasnysz zabiegali w imieniu mieszkańców wraz ze starostą i zarządem powiatu radni powiatowi Mariusz Szempliński, Rafał Gotowiec, Piotr Sekuna oraz mieszkanka Mirowa Wanda Marchlińska. Na terenie Gminy Krzynowłoga Mała o remont zabiegali – radni powiatowi Maria Malińska i Bogdan Kruszewski. Natomiast na terenie Gminy Chorzele modernizację pilotowali radni powiatowi Grażyna Wałpuska i Wojciech Piórkowski. Jako, że z drogi korzystają mieszkańcy Przasnysza w zabiegi ojej modernizację aktywnie włączyli się radni powiatowi z Przasnysza: Janusz Osiadacz i Jolanta Kaczorek.

Po modernizacji jest to komfortowy odcinek drogowy z którego korzystają również mieszkańcy okolicznych miejscowości, znajdujących się przy trasie, czy posiadających w jej sąsiedztwie gospodarstwa rolne, m.in.:

Mchowa, Oględy, Trzcianki, Mchówka, Mirowa, Wygody, Kijewic, Łaniąt, Moraw Wielkich, Łojów, Zbroch, Wiktorowa, Marianowa, Ostrowe – Stańczyki, Piastowa, Chmielonka, Krajewa Wierciochy, Goski Wąsosze, Chmielenia Wielkiego, Masiaka, Krajewa Wielkiego, Grządek, Romany – Zalesie, Krajewa – Kłódki, Krajewa – Cepki, Kawieczyna, Rembowa, Bystre Kurzyny, Ślubowo, Bystre Chrzany, Czarzste – Błotki, Grabowo Rżańce, Grabowo – Padaki, Grabowo – Skorupki, Grabowo – Zawady, Grabowo – Grądy, Grabowo – Siwki, Opiłki, Stara Wieś, Bugzy, Jarzynny Kierz, Zdziwój Nowy i Stary i innych.

Starostwo i PZD modernizują drogi

Inwestycje drogowe starostwa i PZD na terenie całego powiatu trwają. Jedne odcinki dróg powiatowych są robione, kolejne przygotowywane do przekazania wykonawcy.

Wielkie drogowe remonty powiatu

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Starostwo Powiatowe

Powiązane posty