W Krzynowłodze Małej dzieci pomagają dzieciom

W pierwszym tygodniu kwietnia uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Krzynowłodze Małej zorganizowali kiermasz zabawek. Całkowity dochód uzyskany z kiermaszu został przeznaczony na pomoc dzieciom w krajach, w których są toczone wojny. Był to niezwykle szlachetny gest dzieci – wobec dzieci.

Cała akcja była starannie zaplanowana. Szóstoklasistki: Natalia Bober, Maja Bukowska, Karolina Nowicka, Emilia Pszczółkowska, Kinga Sędrowska wykonały plakat informacyjny na którym widniało hasło: „Otwórz oczy, otwórz serce, dwaj pomoc, tym w udręce”. Przez cały tydzień dzieci przynosiły z domu zabawki (misie pluszowe, lalki, puzzle, klocki, książki itd.),  którymi się już nie bawiły. Wszystkie fanty zostały posegregowane i odpowiednio wycenione.

Następnie ruszyła karuzela zakupowa. Uczniowie nabywali zabawki za naprawdę drobne kwoty. Była to doskonała okazja do zabawy, ale też uwrażliwienia na potrzeby innych. Wszyscy  okazali  wielkie i wrażliwe  serce oraz chęć niesienia pomocy innym. Łącznie udało się zebrać niebagatelną kwotę 1046 zł.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, nauczycieli, jak i pracowników szkoły. Koordynatorem działań były Jagienka Cesarek i Iwona Czajkowska.

Powiązane posty