Warsztaty kulinarne w Jednorożcu

W poniedziałek 22 maja w godzinach 10.00-12.00 w budynku urzędu gminy, odbyły się warsztaty odchudzające „Problem wielkiej wagi” oraz warsztaty żywieniowe „Kulinarnie mocni”. Są to działania towarzyszące unijnemu programowi pomocy żywnościowej realizowanemu przez Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej we współpracy z Gminą Jednorożec i Bankiem Żywności w Ciechanowie. Wsparcia w zorganizowaniu tych zajęć udzieliła także firma Kamis.

W warsztatach wzięło łącznie udział 30 pań. Połowa z nich poznawała przepisy i uczyła się przygotowywać potrawy z produktów przekazywanych w paczkach z darami oraz korzystać z ziół i przypraw jako alternatywy dla zwykle stosowanej w nadmiarze soli. Uczestniczki miały okazję do zintegrowania się ze sobą, jak również wzajemnej wymiany przepisów i doświadczeń. Zajęcia praktyczne prowadziły Jolanta Felba i Teresa Dunikowska.

Druga grupa, w tym samym czasie, odbywała szkolenie teoretyczne dotyczące procesu redukcji masy ciała. W czasie zajęć uczyliśmy się obliczać wskaźnik BMI (stosunek masy ciała do wzrostu) a także zapotrzebowanie kaloryczne z uwzględnieniem wieku i płci. Prowadząca warsztaty Magda Stefaniak sporo czasu przeznaczyła również na wyznaczenie uczestnikom szkolenia najbliższych celów redukcji masy ciała i obalenie mitów dotyczących odchudzania.

Po wakacjach będziemy chcieli zorganizować, w ramach nowego programu pomocy żywnościowej, warsztaty kulinarne dla młodzieży szkolnej oraz zajęcia z trenerem personalnym na siłowni.

W tym miejscu chciałem serdecznie podziękować koleżankom: Renacie Koper, Teresie Gładek, Małgorzacie Kardaś, Monice Opalach i Teresie Wojciechowskiej za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów.

Krzysztof Iwulski

Powiązane posty