Wizyta marszałka Adama Struzika i rektora prof. dr hab. inż. Jan Szmidt już 28 lipca

33,5 mln zł otrzyma Politechnika Warszawska na projekt „Poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” cz. I – Lotnisko w Sierakowie. 13,5 mln zł otrzyma przasnyski szpital powiatowy na zakup aparatury i wyposażenia.

28 lipca 2018 r. do powiatu przasnyskiego przyjedzie Marszałek i Sejmik Województwa Mazowieckiego na zaproszenie starosty Zenona Szczepankowskiego.

Z Warszawy przyjedzie też Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, który podpisze umowę finansową na budowę Poligonu w powiecie przasnyskim.

Goście spotkają się też z mieszkańcami i władzami wszystkich miast i gmin powiatu przasnyskiego w ramach podsumowania roli województwa mazowieckiego w rozwoju powiatu przasnyskiego w ostatnim XX-leciu.

Spotkania z mieszkańcami rozpoczną się w Przasnyszu na sali konferencyjnej Starostwa o godz. 10.00 bm. Później goście w towarzystwie władz powiatu udadzą się na spotkania z mieszkańcami gm. Przasnysz, gm. Krasne, gm. Czernice Borowe, gm. Krzynowłoga Mała, gm. Jednorożec i na koniec miasta i gminy Chorzele.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego powiatu znajdą czas na dyskusję z władzami naszego województwa mazowieckiego. Od pięciu kadencji samorząd wojewódzki bardzo pomaga naszemu powiatowi i gminom niemal we wszystkich przedsięwzięciach i inwestycjach. Ogromny postęp w rozwoju naszego powiatu odegrało województwo mazowieckie. Odczuwamy wdzięczność za to co było i jest, i chcemy wspólnie planować przyszłość naszych gmin, powiatu i województwa.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Powiązane posty