Chłopcy z gminy Jednorożec na podium w wojewódzkich biegach przełajowych

W piątek 28 kwietnia 2017 roku, w Ciechanowie odbyły się finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.

Tegoroczne biegi odbywały się na terenie wokół Zamku Książąt Mazowieckich. Tego dnia warunki do biegania były bardzo trudne – pogoda jak na koniec kwietnia była typowo późnojesienna. Z powodu obfitych opadów trasy nie były dobrze przygotowane. Deszcz i wiejący wiatr  utrudniały sportowcom zmagania. Jednak woli walki i chęci osiągnięcia jak najlepszego wyniku nie można było nikomu ze startujących zawodników odmówić.

Wśród zawodników reprezentujących powiat przasnyski nie mogło zabraknąć ucznia klasy piątej z Publicznej Szkoły Podstawowej Żelazna Rządowa – Parciaki z siedzibą w Parciakach – Michała Łukaszewskiego. Zarówno w Gminnych, Powiatowych jak i Międzypowiatowych Zawodach w biegach przełajowych nasz biegacz stawał na najwyższym stopniu podium. Dlatego na szczeblu wojewódzkim znajdował się wśród faworytów do zwycięstwa. Michał na metę dobiegł pierwszy z przewagą kilkudziesięciu metrów nad kolejnym zawodnikiem. Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom sportowy tego szczebla rywalizacji i trudne warunki do biegania, to za styl w jakim osiągnął sukces należą mu się wielkie gratulacje i wyrazy uznania. Na podium w tych zawodach stanął również Łukasz Szydlik – uczeń klasy szóstej z Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu, który zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Michałowi i Łukaszowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Zbigniew Lorenc

Foto: Michał Łukaszewski na najwyższym stopniu podium w wiosennych przełajach

Powiązane posty