Dni Otwarte w LO im. KEN

„Czym chata bogata” – tak zdawaliśmy się mówić do wszystkich, którzy odwiedzili nas
22 kwietnia podczas Dnia Otwartego w siedzibie liceum. W sobotnie przedpołudnie mogliśmy gościć kilkaset osób z wielu szkół gimnazjalnych z całego powiatu przasnyskiego
i powiatów ościennych. Wierzymy, że znaczna część naszych gości za kilka miesięcy trafi tutaj ponownie – już w charakterze licealistów.

Dzień Otwarty w LO im. KEN w kwietniowy weekend stał się już tradycją naszej placówki. Po raz kolejny też uchyliliśmy drzwi do wszystkich klasopracowni, a także zaprezentowaliśmy wszystko, co mamy najlepszego. Od godziny 9.30 przybyli goście mogli zwiedzać, sprawdzać, dopytywać się i rozmawiać na wszystkie tematy związane z nauką w liceum.

I tak faktycznie było. Najpierw jednak dyrektor LO Radosław Waleszczak powitał wszystkich przybyłych na szkolnej auli. W krótkiej przemowie podkreślił najważniejsze atuty liceum: doskonałe osiągnięcia maturalne z wybranych przedmiotów, ugruntowaną już współpracę
z czterema prestiżowymi uczelniami, rozwijane innowacje szkolne i wyjątkowo przyjemną atmosferę. W tym roku mogliśmy się także pochwalić programem Erasmus + realizowanym ze szkołami z Francji i Niemiec.

Po tym wstępie nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkurów językowych, które co roku przeprowadzamy dla uczniów gimnazjów. Te prezentowały się następująco:

Język niemiecki – I miejsce Daria Urban

Język angielski –  I miejsce Anna Spiżarska

II miejsce Julita Głodkowska

III miejsce Paulina Iwulska

Język rosyjski –    I miejsce Krystian Cichowski

II miejsce Klaudia Kossakowska

III miejsce Agnieszka Kałasiewicz

Potem zaś chyba nastąpiło najważniejsze: czas na zapoznanie ze szkolnymi zakamarkami
i kadrą pedagogiczną, która zajmuje się „otwieraniem drzwi”

do przyszłych karier młodych ludzi. Sądząc po intensywności rozmów i zdecydowanych minach naszych gości – możemy być pewni, że już we wrześniu wielu z naszych gości zasili szeregi „Kenijczyków”.

Do czego serdecznie zachęcamy!

Powiązane posty