Dym z komina…

Sezon grzewczy rozpoczęty… Wraz z nim pojawia się problem z którym jak do tej pory nie można sobie w naszym mieście poradzić.

Pod jednym z wpisów na Facebook`u dotyczącym tego problemu swój komentarz pozostawił Arkadiusz Chmielik – radny miasta Przasnysz:

„I wdychamy to wszyscy… 😞 a to tylko jeden z wielu tego typu przypadków w naszym mieście…

Łukasz Chrostowski – burmistrz miasta Przasnysz może jakaś inspekcja/wizyta na posesji?

Zastanawiam się czasami, ostatnio coraz częściej, czy nie wartym rozważenia byłoby stworzenie całodobowej infolinii w Urzędzie Miasta, aby można było takie przypadki natychmiast zgłaszać. I na pniu eliminować.”

Pytanie otwarte – jak sobie z tym problemem poradzić? Jak w naszym mieście nauczyć wzajemnego szacunku do wspólnej przestrzeni?

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że na taki obrazek ma wpływ kiepskiej jakości opał, jednak wiele z takich przypadków jest efektem spalania w piecu np. śmieci.

Dlatego też apelujemy do wszystkich którzy palą w swoich piecach śmieciami czy innymi odpadami, aby mieli świadomość jaki wpływ ma to na otoczenie i klimat w mieście. Możliwe, że w takiej chwili trujecie także swoją rodzinę, swoje dzieci.
Przasnysz to też ludzie aktywnie spędzający czas. Jednak bieganie czy jazda na rowerze w tak zadymionym mieście są wręcz niemożliwe.

Cierpią ludzie oraz obraz i klimat NASZEGO miasta!

Aktualnie trwa „Program Czyste Powietrze” dzięki któremu możemy uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca lub ocieplenie budynku. Może warto z tego skorzystać?

A Wy jakie macie propozycje na walkę z problemem smogu w mieście?

Powiązane posty

Zostaw komentarz