Gimnazjaliści z Przasnysza na wycieczce w Karpaczu

W dniach 10-12 maja 2017 r. odbyła się wycieczka w Karkonosze. Uczestniczyło w niej 45 uczniów z klas: II f, III a, III b i III h. Opiekę nad nimi sprawowały: p. Marta Szczepkowska, p. Magdalena Kwietniak, p. Wioletta Cichowska, p. Wanda Sawicka i p. Bożena Szewczak.

Po dotarciu na miejsce grupa zwiedziła przepięknie usytuowany Karpacz a kolejnego dnia wycieczkowiczom towarzyszyły niezwykłe emocje podczas wjazdu wyciągiem krzesełkowym na Kopę i wejścia, pod czujnym okiem  przewodnika górskiego, na Śnieżkę – Królową Karkonoszy. Pomimo wędrówki trudniejszym szlakiem młodzieży nie opuszczał dobry humor. Gimnazjalistom nie zbrakło też sił i chęci, by jeszcze tego samego dnia odwiedzić najstarszy drewniany kościół w Polsce – Świątynię Wang (zbudowaną z sosnowych bali, bez użycia gwoździ). Wieczorem zaś bawili się świetnie na zjeżdżalni grawitacyjnej.

Ostatniego dnia grupa wraz z przewodnikiem zwiedziła malowniczy Wrocław. W programie znalazły się takie atrakcje jak Zatoka Gondoli, Promenada Staromiejska i widok na Ostrów Tumski ze Wzgórza Ceglarskiego. Pobyt w stolicy Dolnego Śląska gimnazjaliści zakończyli wizytą w zoo, gdzie mieści się Afrykarium – unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu.

Uczestnicy wycieczki szczęśliwie wrócili do swych domów i z pewnością długo będą wspominali emocje, których nie zabrakło podczas tej trzydniowej wyprawy.

Powiązane posty