Koncert Artura Gotza – relacja

Piątkowy wieczór 28. września w bibliotece był klimatyczny i niepowtarzalny, a wszystko to za sprawą koncertu Artura Gotza – aktora i wokalisty, który promował swój trzeci solowy album „Kabaret Starszych Panów. Przeboje Wszech czasów”. Krążek ukazał u się w Walentynki 2018 r. i został objęty patronatem siedmiu rozgłośni Polskiego Radia.

Usłyszeliśmy wielkie szlagiery duetu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski: „Addio pomidory”, „Jeżeli kochać”, „Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Ballada z trupem”, „Kapturek 62”, „Dziewica Anastazja”, „Rodzina”,” Upiorny twist”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą”,” Piosenka jest dobra na wszystko…” przy akompaniamencie świetnych muzyków. Dzięki zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w wykonaniu Artura Gotza połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.  Artysta z ogromną dawką dobrego humoru, bazując na wysublimowanym dowcipie poprowadził koncert, włączając w to również publiczność. Sala była wypełniona po brzegi tłumnie przybyłą publicznością, która żywiołowo reagowała na kolejne przeboje wszech czasów śpiewając razem z muzykami. Po koncercie można było zakupić płytę z autografem artysty.

Piątkowy koncert odbył się w ramach naszego projektu „Teatr. Kino. Biblioteka. Historia jednego budynku”. Uznaliśmy, iż repertuar zaproponowany przez Artura Gotza świetnie wpisuje się w tematykę naszego całorocznego programu. Przeboje Kabaretu Starszych Panów to perełki teatru, literatury, gościły także w kinie. Reakcja przasnyskiej publiczności potwierdziła słuszność naszego wyboru.

ARTUR GOTZ – aktor i wokalista młodego pokolenia,

Występuje na scenie od jedenastego roku życia. W wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w 2010 r. odbyła się premiera płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W 2015 r. ukazała się druga płyta Artura Gotza „Mężczyzna prawie idealny” pod patronatem TVP 2 z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska.

 

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powiązane posty