Łukasz Chrostowski: Będę kandydował na urząd burmistrza miasta Przasnysz

Szanowni Mieszkańcy,

Jako pierwszy ze wszystkich kandydatów w Przasnyszu, jasno deklaruję, że w nadchodzących wyborach samorządowych będę ubiegał się o urząd burmistrza naszego miasta. Wspólnie ze społecznikami z całego naszego powiatu, ludźmi do tej pory zupełnie nie związanymi z żadnymi partiami politycznymi i samorządem, powołamy niezależny, obywatelski komitet, który wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych. Widzimy silną potrzebę zmian, które są niezbędne w naszym mieście i całym powiecie. Z ubolewaniem patrzymy na to jak poprzez konflikt na linii Urząd Miasta – Starostwo Powiatowe tracimy szansę na rozwój i współpracę na rzecz całego regionu.

Jestem rodowitym przasnyszaninem. To tu kończyłem szkoły i angażowałem się od najmłodszych lat w życie społeczne naszego miasta. Przez wiele lat jako prezes Stowarzyszenia Młodzi w Regionie przeprowadziłem dziesiątki inicjatyw lokalnych, które jasno zdiagnozowały potrzeby mieszkańców. Dziś z bagażem doświadczeń dostrzegam co warto zmienić i wiem jak to zrobić. Sam też tworząc firmę w Przasnyszu od podstaw, bez żadnego wsparcia – wiem z jakimi problemami borykają się nasi młodzi przedsiębiorcy. Niezwykle cieszą mnie ciepłe słowa, które otrzymuje od Państwa w prywatnych rozmowach, czy poprzez różne sondaże internetowe. Zawsze z uwagą wsłuchuję się w sugestie naszych mieszkańców i często też przygotowane rozwiązania, których wdrożenie jest jak najbardziej realne. Z blisko pięćdziesięcioma osobami, które wystartują z list komitetu Mieszkańcy z Regionu, a także prawnikami, księgowymi opracowaliśmy przełomowy w naszej ocenie „Plan rozwoju dla miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego”. To gotowe 50 pomysłów i rozwiązań, które usprawnią działanie samorządu, a nasz region stworzą nowocześniejszym i bardziej przyjaznym dla mieszkańców. To też dziesiątki godzin pracy nad programem, który dzięki Państwu chcielibyśmy wdrożyć w naszych samorządach. Nie ukrywam, że z uznaniem spoglądam na działania mojego rówieśnika – prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, choć wierzę, że w Przasnyszu możemy pracować jeszcze prężniej.

Dlaczego o swoim starcie informuję jako pierwszy ? Bo o każdy z 50 pomysłów będę z Państwem chciał porozmawiać w formie filmów z różnych zakątków naszego miasta, które będą publikowane codziennie na fan page Mieszkańcy z Regionu na FB i kanale Youtube o tej samej nazwie. Aktywnie włączę się w dyskusję z Państwem, a co najważniejsze liczę na kolejne pomysły którymi warto zainteresować się w naszym mieście. Tym samym będzie to najbardziej obszerna i najnowocześniejsza kampania w historii Przasnysza. Liczę, że jeśli uda mi się zdobyć Państwa zaufanie – skorzysta na tym cały nasz region, bo jestem zdeterminowany do prężnego działania na rzecz Przasnysza.

Nie ukrywam, że moim priorytetem będzie stworzenie takich warunków w Przasnyszu, aby powstrzymać emigrację młodych ludzi do większych miast. Uważam, że jest na to bardzo duża szansa. Zapewnimy też najlepsze możliwe warunki dla rozwoju naszych najmłodszych mieszkańców – bo siłą każdego miasta są ludzie. Mamy przygotowanych wiele rozwiązań także dla naszych seniorów, sportowców, młodych przedsiębiorców, mieszkańców, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas, a nawet dla graczy komputerowych, bo e-sport to gałąź sportu, która rozwija się zdecydowanie najszybciej, tak więc Przasnysz też musi się w nią zaangażować. O wszystkich pięćdziesięciu pomysłach będą mogli Państwo usłyszeć dzień, po dniu – a co najważniejsze odnieść się do nich i zaproponować swoje sugestie. Wspólnie jako wszyscy mieszkańcy weźmiemy udział w tworzeniu „Plan rozwoju dla miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego”. To pewna zmiana pokoleniowa w samorządzie, która może nastąpić już na jesieni.

Łukasz Chrostowski

Powiązane posty