Mieszkańcy ul.Wojskowej proszą władze miasta o odstąpienie od planów budowy nowego bloku mieszkalnego

Dziś rano do redakcji Media Przasnysz przyszli przedstawiciele mieszkańców z ul.Wojskowej w Przasnyszu: Bernard Kamiński i Anna Masłowska. Grupa przasnyszan mieszkających na „osiedlu wojskowym” rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją. Wnioskują o odstąpienie od planów władz miasta sprzedaży zielonych terenów na tym osiedlu pod inwestycję budowy bloku mieszkalnego przez dewelopera. Za kilka dni odbędzie się przetarg na budowę tego terenu. Cena wywoławcza to 500 tys zł.

Mieszkańcy dopiero niedawno dowiedzieli się o planach władz miasta, dlatego są zaskoczeni takim obrotem spraw. W merytorycznej rozmowie argumentują swoje stanowisko, które przedstawią jutro radnym i burmistrzowi podczas Sesji Rady Miasta. Liczą na dobrą rozmowę i wypracowanie kompromisu, bo zgodnie przyznają, że są za budową nowych bloków w Przasnyszu. Jednak nie kosztem mieszkających tam przasnyszan, którzy o planach budowy bloków w większości dowiedzieli się dopiero podczas akcji zbierania podpisów.

Burmistrz Waldemar Trochimiuk odniesie się do petycji podczas jutrzejszej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się o godz. 14:00.

Powiązane posty

Zostaw komentarz