Młodzi zdolni z Krzynowłogi Małej

Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej może pochwalić się sporymi osiągnięciami edukacyjnymi swoich podopiecznych. Jak podkreślają sami nauczyciele, po kilku latach „posuchy” aż trójce młodych ludzi udało się awansować w olimpiadach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Do etapu regionalnego z geografii awansowała Marta Markowska z klasy 3b gimnazjum. Marta, prowadzona przez nauczycielkę Krystynę Lubańską, stanie do kolejnego szczebla rozgrywek 13 grudnia.

Dzień później ten sam etap będą przechodzić Karol Lipowski z klasy 8 i Mariusz Żmijewski z klasy 3 b gimnazjum. Chłopcom udało się awansować z olimpiady przedmiotowej z historii. Ich opiekunem jest Wojciech Jaworski.

Warto podkreślić, że konkursy przedmiotowe są bardzo wymagającym sprawdzianem wiedzy – aby awansować do kolejnego szczebla, trzeba rozwiązać poprawnie przynajmniej 80% wszystkich zadań przygotowanych na danym etapie. Stąd takie osiągnięcia bardzo cieszą nie tylko samych zainteresowanych, lecz także samą szkołę.

Źódło: http://www.krzynowlogamala.pl

Powiązane posty

Zostaw komentarz