Nie tylko „Śpiąca królewna”…

Współpraca Biblioteki z Miejskim Domem Kultury owocuje w tym roku kilkoma wydarzeniami, których finał zaplanowany został na przełom listopada i grudnia. Od kilku miesięcy w MDK trwają próby do dwóch spektakli, a w pracowni plastycznej powstają dzieła sztuki wykonywane w technice batiku i ceramice.

Pani Edyta Przybysławska pracuje z grupą dzieci nad przygotowaniem przedstawienia kukiełkowego „Śpiąca królewna”. Premiera spektaklu odbędzie się 24.11.2018 podczas „Poranka w bibliotece”. Wtedy też przeprowadzone będą dla dzieci warsztaty tworzenia kukiełek. Już teraz zapraszamy!

Pod okiem Pani Edyty Przybysławskiej odbywają się też warsztaty teatralne i praca nad spektaklem teatralnym. Tym razem zostanie wystawiona sztuka Moliera „Świętoszek”. Premiera zaplanowana jest w Bibliotece na 07.12.2018. Spektakl wystawiony zostanie także na deskach Miejskiego Domu Kultury.

Warsztaty ceramiczne –  tworzenie masek bohaterów literackich z masy ceramicznej wypalanej w piecu – prowadzi Pan Tomasz Jakubowski. Warsztaty mają na celu rozwijanie wyobraźni, zainspirowanie młodzieży do poszukiwań literackich i poszerzenie wiedzy na temat losów i wyglądu postaci z lektury szkolnych, odkrywanie nowych umiejętności i talentów.

„Literatura i film w batiku” – to warsztaty tworzenia obrazów w technice batiku integrujące wszystkie grupy wiekowe prowadzone przez Pana Tomasza Jakubowskiego. Rezultatem będzie powstający właśnie cykl obrazów/plakatów znanych sfilmowanych powieści.

Efekty obu warsztatów pokazane zostaną podczas wystawy w nowej siedzibie Biblioteki w grudniu 2018r.

Wszystkie wspólne działania odbywają się w ramach projektu „Teatr. Kino. Biblioteka. Historia jednego budynku” realizowanego w Programie „Partnerstwo dla książki” i dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej relacja fotograficzna z próby teatru kukiełkowego „Śpiąca królewna”.

Źródło: www.mbpprzasnysz.pl/

Powiązane posty