Nowa droga z Przasnysza do Warszawy

Do Warszawy pojedziemy niebawem nową drogą. Starostwo pozyskało pieniądze zewnętrzne i wraz z PZD rozpoczęło wartą ponad 10 mln zł kompleksową przebudowę drogi powiatowej w kierunku Pułtuska i Warszawy relacji Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Wężewo – Karniewo – Przemiarowo – do granic powiatu. 

Droga dla Przasnysza, Gminy Przasnysz i Krasne

Droga przebiega przez trzy gminy w granicach powiatu: Miasto Przasnysz, Gminę Przasnysz i Gminę Krasne. O modernizację tej trasy obok starosty Zenona Szczepankowskiego i wicestarosty Jarosława Tybuchowskiego, zabiegali radni powiatowi PSL z Przasnysza: Jolanta Kaczorek i Janusz Osiadacz, radny powiatowy z Gminy Przasnysz Piotr Sekuna oraz wójt gminy Krasne Michał Szczepański i mieszkanka Wężewa Anna Chodkowska, która zgłaszała również uwagi i spostrzeżenia, co do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Wężewie.

Wartość inwestycji aż 10 mln zł

Starostwo pozyskało dodatkowe pieniądze na modernizację tej drogi – ponad 4 mln zł. od marszałka Adama Struzika. Samorząd wojewódzki dofinansuje budowę odcinka drogi do Warszawy od strony Karniewa. Na ten ciąg drogowy od strony Przasnysza starostwo otrzyma też dotację od wojewody mazowieckiego z NPDL w kwocie 3 mln zł. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny starostwa, pochodzący ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach.

Będzie komfortowo

Dzięki temu powstanie cała poszerzona trasa do Pułtuska, co istotnie skróci i polepszy dojazd z Przasnysza do Warszawy i poprawi komfort życia i funkcjonowania mieszkańców Przasnysza, Gmin Przasnysz i Krasne, jak również całego powiatu i przedsiębiorców.

W drodze przetargu, wykonawcą drogi zostało wyłonione Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Powiązane posty