Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

W czwartek ( 23.08.br.) na trasie Przasnysz- Osówiec Szlachecki mieszkaniec powiatu przasnyskiego zatrzymał pijanego kierowcę.

W czwartek (23.08.2018r.) około godz. 01:22 mieszkaniec powiatu przasnyskiego dokonał obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że nietrzeźwy kierujący to 68-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który kierował samochodem marki KIA Sephia . Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci od kierującego pobrali krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Ponadto ustalono, że 68 latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu.

Za jazdę samochodem po pijanemu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za jazdę rowerem grozi kara aresztu lub grzywny do 5 tys. zł oraz orzeczenie zakazu kierowania rowerami przez okres od 6 do 36 miesięcy.

Przasnyska Policja dziękuje za obywatelską postawę mieszkańcowi naszego powiatu, który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, potencjalnie stwarzającemu zagrożenie w ruchu drogowym. Dzięki zdecydowanemu działaniu nie doszło do tragicznego zdarzenia na drodze.

źródło: www.facebook.com/PolicjaPrzasnysz/

Powiązane posty