Odsłonięcie muralu św.Stanisława Kostki – na żywo w TV Media Przasnysz

Miejski Dom Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu zaprasza na uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego św. Stanisławowi Kostce w dniu 15 września 2018 r. o godz. 10.15.

Św. Stanisław Kostka „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć

Mural został namalowany na elewacji budynku parafialnego przy ul. św. Wojciecha 1 w Przasnyszu, od strony ul. św. Stanisława Kostki. Projekt wykonał Tomasz Jakubowski,  instruktor ds. plastyki MDK, a zrealizowany przy współpracy pracowni batiku „Mamut” Miejskiego Domu Kultury i pracowników MDK.

Inspiracją do powstania projektu był portret z epoki, przedstawiający czternastoletniego Stanisława Kostkę. Obraz olejny, ze zbiorów Lanckorońskich w Wiedniu namalowany przez nieznanego artystę, z około 1565 r. W czasie II wojny światowej uległ całkowitemu zniszczeniu. Kopia została wykonana w 2017r. na podstawie zachowanej fotografii czarno-białej przez Tadeusza Molgę, artystę, malarza z Warszawy.

Zadanie pt. „Do Wyższych Rzeczy Stworzony – św. Stanisław Kostka patron Przasnysza” projekt napisany przez MDK w Przasnyszu uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. Projekt również wsparła Fundacja Scalam – Prostujemy Drogi Życia, oraz Krzysztof Bieńkowski.

Partnerami projektu są:

– Rzymskokatolicka parafia pw. św. Wojciecha,

– Gmina Czernice Borowe,

– Miasto Przasnysz

Bardzo proszę o zamieszczenie tej informacji i zaproszenie na tą uroczystość .

 

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie

Krzysztof Gadomski

Dyrektor MDK

Powiązane posty