Pożar garażu i samochodu osobowego w miejscowości Nowe Pawłowo

7 grudnia bieżącego roku około godz. 22:50 w miejscowości Nowe Pawłowo gm. Czernice Borowe doszło do pożaru samochodu osobowego i garażu.W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, palił się dach garażu murowanego krytego eternitem oraz paliła się drewniana konstrukcja stropu i więźba dachowa. Energia elektryczna w budynku została odłączona przez właściciela przed przybyciem straży.Wewnątrz budynku pożarem objęty był samochód osobowy wyposażony w instalację LPG.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania i oświetleniu terenu akcji przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono na zewnątrz budynku podając trzy prądy gaśnicze wody w natarciu na ognisko pożaru. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Po ugaszeniu widocznych płomieni dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych obiektu – zdemontowano nadpalone elementy konstrukcyjne budynku. Pogorzelisko przelano środkiem gaśniczym likwidując zarzewia ognia.  

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy Fiat Cinquecento oraz spaleniu uległo pokrycie dachu, konstrukcja więźby dachowej i drewniany strop murowanego garażu.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Rostkowo, Czernice Borowe, Pawłowo Kościelne i Węgra.

Źródło: www.straz-przasnysz.pl

Powiązane posty

Zostaw komentarz