Przasnyska firma Rembud Sp.z.o.o zrealizuje inwestycję Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu

Zgodnie z zapowiedzią, rusza pierwsza z zapowiedzianych inwestycji kubaturowych starostwa w Przasnyszu, o które wraz ze starostą Zenonem Szczepankowskim i zarządem powiatu w sposób szczególny zabiegali radni powiatowi ze stolicy powiatu Jolanta Kaczorek i Janusz Osiadacz. Następne przygotowywane już do realizacji to Kryte Lodowisko w Przasnyszu i Sala Koncertowa z Kinem 3D w Przasnyszu.

Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu, powstanie na bazie rozbudowy obecnego budynku starostwa, a sąsiadujące z nim oraz kościołem farnym parkingi i place zyskają nową jakość. To będzie piękny fragment Przasnysza. Władze powiatu pozyskały na inwestycję unijne dofinansowanie w wysokości ponad 7,3 miliona złotych.

W piątek, 13 lipca starosta Zenon Szczepankowski i wicestarosta Jarosław Tybuchowski podpisali umowę z przasnyską firmą Rembud Sp. z o.o., która zrealizuje inwestycję.

– Centrum będzie wspierało pod każdym względem pracę przedsiębiorców, którzy w Przasnyszu i Powiecie już funkcjonują, ale również wzmocni potencjał niezbędny dla obsługi nowych inwestorów, którzy chcą tworzyć swoje firmy w strefie gospodarczej w Sierakowie. Centrum będzie również miejscem otwartym na młodzież, seniorów, szkolenia, pozyskiwanie wiedzy i pomoc w sprawach związanych z prowadzeniem firm, rozwiązywaniem pojawiających się problemów, doradztwem, czy pozyskiwaniem środków zewnętrznych na rozwój firm prywatnych – informują radni Jolanta Kaczorek i Janusz Osiadacz.

– Wspieramy i będziemy wszechstronnie wpierać przedsiębiorców, w każdej sprawie z jaką się zgłoszą. Przedsiębiorcy i nasi specjaliści będą mieli do tego bardzo dobre warunki i możliwości. Każdy przedsiębiorca będzie miał miejsce, do którego może przyjść i zwrócić się o wsparcie, pomoc, czy doradztwo. To przedsiębiorcy tworzą miejsca pracy, my chcemy zapewnić im jak najlepsze do tego warunki i pomagać w rozwiązywaniu pojawiających się problemów, ale również w wykorzystaniu szans – dodaje Sławomir Czaplicki, rzecznik przasnyskiego starostwa.

Problemem jest utrzymanie się na rynku chociażby nowych firm, na utworzenie których zostały udzielone dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy. Będziemy pomagali również tej grupie, bo początki własnego biznesu na konkurencyjnym rynku są trudne.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Powiązane posty